„Metų specialisto“ apdovanojimas įteiktas visuomenės sveikata besirūpinančiai G. Morkūnienei  (0)

Publikuota: 2024-02-09 Kategorija: Žmonės
„Metų specialisto“ apdovanojimas įteiktas visuomenės sveikata besirūpinančiai G. Morkūnienei 
Asmeninio albumo nuotr. / Apdovanota visuomenės sveikatos specialistė G. Morkūnienė

Vasario 8 d. vykusiame renginyje pagerbti aktyviausi, iniciatyviausi visuomenės sveikatos specialistai, besirūpinantys visuomenės sveikata bei įteikti „Metų specialisto“ apdovanojimai. Ši tradicija puoselėjama nuo 2016 metų, o specialistų rinkimai vyksta net 47 savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose. Šiemet vienas iš „Metų specialisto“ apdovanojimų – simbolinė obuolio statulėlė ir padėka – įteiktas Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistei Gailutei Morkūnienei.

Dirba mokyklose

Už ilgametę patirtį, atsakingumą, geranoriškumą, kūrybiškumą organizuojant sveikos gyvensenos renginius ir dosnų dalijimąsi gerąja patirtimi su kolegomis apdovanota G. Morkūnienė pakalbinta po renginio kuklinosi: „Mes visos dirbame vienodai gerai. Nesijaučiu kitokia, tiesiog šiemet apdovanojo mane“.

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje bei Senamiesčio progimnazijoje vaikų sveikata besirūpinanti specialistė pasakojo, kad daugiausia dėmesio skiriama prevenciniam darbui,   organizuojami renginiai, paskaitos, kuriose kalbama apie sveikatos stiprinimo metodus, pirmąją pagalbą. Glaudžiai bendradarbiaujama su mokyklos bendruomene ir tėvais. „Pasakojame apie sveiką mitybą, judėjimą, žalingus įpročius, visuomenės sveikatos biuras kviečia lektorius, organizuoja paskaitas. Rengiame integruotas pamokas, pavyzdžiui, pasakojame apie traumas, rodome, kaip suteikti pagalbą. Stengiamės pravesti aktyvias pamokas, su įvairiomis priemonėmis, ne tik pasakoti. Prevencinis darbas vyksta ištisai“, – sakė G. Morkūnienė.

Įpročiai formuojasi šeimoje

Ilgą darbo patirtį turinti specialistė pastebi, kad vaikų fizinė ir psichinė sveikata, nežiūrint informacijos gausos, prastėja, sveikų vaikų klasėse lieka vis mažiau. Net jauname amžiuje daugėja lėtinių ligų, nutukimo atvejų, nekalbant jau apie žalingus įpročius. Daug valgymo sutrikimų, pasitaiko savižalos atvejų. „Priežasčių vienareikšmiškai įvardinti neįmanoma, bet įtakos turi mityba, judėjimo stoka. Lauke lakstančių vaikų beveik nepamatysi. Vaikai labai jautrūs, daug jautresni, nei anksčiau, gal turėjo įtakos nuotolinis mokymas. Daugėja panikos priepuolių. Gyvenimo tempas didelis. Kai ateina vaikas ir blogai jaučiasi, tai pirmiausia ne temperatūrą matuoji, kaip anksčiau, o klausi, ar gerai jaučiasi, ar  išsimiegojo, pavalgė, ar niekas iš jo nesityčiojo“, – apie šių dienų realijas kalba specialistė ir akcentuoja, kad pagrindiniai įpročiai susiformuoja šeimoje, o  specialistai gali tik palenkti juos kita linkme.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video