Kas tu? Kaip tau? Svečiuose Romualdas Šaferis (video) (0)

Publikuota: 2021-02-21 Kategorija: Žmonės
Kas tu? Kaip tau? Svečiuose Romualdas Šaferis (video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Romualdas Šaferis

Mus aplanko šventės. Pasitinkame valstybines, tautines, kalendorines ir asmenines šventes. O susitikimas su šiuo žmogumi, man visada yra šventė. Tai tarsi prisilietimas prie senosios lietuviškosios inteligentijos ištakų.

Jo išvaizda visada spinduliuoja ramybe ir pasitikėjimu. Jo žvilgsnis į supantį pasaulį yra visapusiškas. Tai medikas, kuriam viskas įdomu. Kai dirbau AB Ūkio banke, Romualdas man buvo finansinio raštingumo pavyzdys Rokiškyje.

Tai visiems gerai žinomas gydytojas neurologas. Iš atminties neišblėsta pats didžiausias įspūdis apie šį žmogų. Prieš gerą dešimtmetį jis neįgaliam berniukui tarsi Dievas ištarė: „Tu galėsi vaikščioti“. Ir tai įvyko… Buvęs Juozo Tumo- Vaižganto gimnazijos mokinys turėjo rimtą negalią. Galima sakyti, kad tas jaunuolis gyveno beveik gulimu rėžimu. Tėvas, gaudamas globos pinigus net nesistengė šio vaiko lavinti ar vežioti į tokiems vaikams skirtas stovyklas. Pasikviečiu Romualdą, kad apžiūrėtų šį berniuką ir po gydytojo vizito vaiko gyvenimas pasikeitė. Prie Romualdo užsidegimo prisijungė Rokiškio Rotary klubas ir misija neįmanoma buvo įvykdyta.

Inteligentų šeimoje užaugęs Romualdas, neturėjo net galimybių būti nedrausmingas. Mama mokytoja dirbo toje pačioje mokykloje, kur mokėsi sūnus ir akylai stebėjo pagranduko augimą. Tačiau geros chemijos žinios netrukdė ir paišdykauti. Pavyzdžiui, susprogdinti savadarbį sprogmenį prie valdžios rūmų. Netikėtai pokalbio metu padiktavome sprogmens receptą.

Romualdą domina viskas, pradedant menu ir baigiant geografija… Visada santūrus ir nesipuikuojantis savo pasiekimais. Toks šio žmogaus portretas. Didžiausia dilema jo gyvenime buvo pasirinkimas tarp muzikos ir gydytojo specialybės, tačiau romantiška ir meniška specialybė buvo iškeista į Hipokrato priesaiką.

Mes dėkingi likimui, kad turime savo rajone nuostabų žmogų. Ačiū jam.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video