Kas tu? Kaip tau? Svečiuose Jonas Trumpa (video) (3)

Publikuota: 2021-02-15 Kategorija: Žmonės
Kas tu? Kaip tau? Svečiuose Jonas Trumpa (video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Jonas Trumpa

Šiandien susitikome su Jonu Trumpa. Išklausyti šio vaikinuko nepavyko, nes su juo taip įdomu bendrauti, kad plepėjome nesustodami mes abu.

Labai daug minčių, pamąstymų jums nesuspėjome išsakyti, todėl nutarėme pašnekesį gvildenti drauge. Už rimtąją pokalbio dalį atsakingas Jonas, aš sau pasilikau drąsesnius ir linksmesnius klausimus.

Jonas - Z kartos atstovas. Šiandien ši generacija pasirengusi užkariauti pasaulį. Ji dar vadinama „Google“ karta, nes nuolat ieško informacijos, domisi naujovėmis ir žino, kur jų rasti. Tai karta, kuri nemėgsta prievartos, ilgų pamokslų ir griežtų taisyklių. Z karta nori, kad su jais būtų tariamasi, kad suaugusieji bendrautų kaip su sau lygiais žmonėmis. Spėjama, kad tai bus novatoriškų mąstytojų karta itin išsilavinusi, didelį dėmesį skirs socialiniam teisingumui ir ekologijai. Jie gebės greitai priimti sprendimus, numatyti strategiją.

Ir visos šios savybės apibūdina mano pašnekovą. Išsakydami savo mintis mes bandėme suprasti kartų skirtumus, skirdami didžiulį dėmesį tolerancijai. Kalbant kaip suprasti kitokį žmogų, pajusti žmogaus negalios skonį, mokėti džiaugtis išskirtinėmis lyderio savybėmis, visada jautėsi Jono išsilavinimo lygis. Jis su didžiausiu malonumu mėgo cituoti įvairių autorių mintis.

Mes priėjome išvados, kad ta prievarta, kuri reikalinga išugdyti asmenybę, pasiteisina. Mokytojas visada bus prievartos mechanizmas, tačiau toks veiksmas, išugdyta disciplina, duoda vaisius. Mes abu manome, kad jauni žmonės pasiektų aukštų mokslo rezultatų, šiandien nereikia daug lėšų, kelionių į užsienius semtis patirties, nuolatinių programų ir vadovėlių kaitaliojimų.

Šiandien drąsiai reikia įvardyti tikrąsias problemas mokyklose ir pradėti jas nedelsiant ir iš esmės spręsti. Ir švietimo linija visuose pašnekesiuose, diskusijose yra labai svarbi, nes tai mūsų pamatas ir mūsų egzistavimo prasmė. Įdėmiai klausiausi Jono minčių, man savo būdu jis panašus į politiką, visuomenės veikėją Fr. D. Rooseveltą. Smagu... Norėčiau tokio prezidento Lietuvai! Gero klausymo.

Su didžiausia pagarba, Antanas Vagonis

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video