Į Rokiškį iš sostinės grįžusiai PASPC šeimos gydytojai patinka miesto ramybė vakarais (0)
Rasa Kavaliauskaitė – Rokiškio Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) šeimos gydytoja, grįžusi į gimtinę po ilgų metų gyvenimo ir darbo sostinėje. Naujoji centro medikė juokėsi, kad per besibaigiantį pirmąjį darbo mėnesį Rokiškyje dar tik tyrė aplinką ir pati buvo tyrinėjama pacientų. Šiandien R. Kavaliauskaitė sako neturėjusi abejonių kur tęsti karjerą, kai atsidūrė apsisprendimų kryžkelėje – norėjo grįžti namo.
– Rokiškėnams prisistatėte rugsėjo pirmosiomis dienomis. Praėjo beveik mėnuo naujoje darbo vietoje. Sakykite, koks jis buvo Jums, įstaigos „naujokei“?
– Buvo jaudulio, kaip priims tiek įstaigos kolektyvas, tiek pacientai. Suprantu, kad kol kas, tikriausiai, esu stebima ir vertinama, kaip ir bet kuris kitas naujas žmogus. Turiu pasakyti, kad kolektyvas čia – labai šaunus: padeda, pataria. O kadangi mano darbo specifika anksčiau buvo kitokia, klausimų tikrai turiu.
– Kokie įspūdžiai, ilgus metus dirbusiai sostinėje, atvykus čia, į Rokiškį?
– Rokiškis man tikrai ne svetimas: mano tėveliai ir sesuo čia gyvena. Tiesa, ne pačiame Rokiškyje, beveik visi klasės draugai čia likę, taigi, apsilankyti tekdavo gana dažnai. Iš pradžių gal buvo kiek keista vakarais matyti tuščią miesto centrą (turiu šuniuką, tad nori-nenori tenka pasivaikščioti ir vakare), bet dabar tai, netgi, patinka. Taip pat labai patinka, kad į darbą galiu pėstute nueiti per 10 minučių.
– Rokiškio poliklinika gali didžiuotis tikrai geru pacientų aptarnavimu, tačiau gal atvykusi į Rokiškį su PASPC direktore pasidalinote kažkokiomis įžvalgomis, patarimais, matymais, kaip galima dar labiau patobulinti įstaigos darbą?
– Kol kas tik stebiu ir vertinu. Man viskas patinka. Ypač vertinu, kad kiekvienas gydytojas turi asmeninę pagalbininkę – slaugytoją. Ne visos poliklinikos sau tai leidžia. Na, ir kol kas nelabai yra laiko – kadangi mėgstu „kapstytis giliai“, gilinuosi į savo pacientų sveikatos niuansus, kitkam nelabai lieka laiko. Ko, gal būt, pasigendu: elektroninės eilių reguliavimo sistemos. Kita vertus, nedidelei įstaigai ją turėti, tikriausiai, nebūtų labai racionalu. Turiu porą idėjų ne apie darbo organizavimą, bet jos dar turi subręsti (šypteli – aut. past.).
– Kokių lūkesčių vedina prisijungėte prie Rokiškio PASPC kolektyvo?
– Kaip ir bet kuris gydytojas, norėčiau daugiau laiko skirti pacientui: kad galėčiau įsigilinti į visas jo problemas. Šeimos gydytojui ypatingai aktualu matyti visą pacientą, o ne tik jo ausį ar koją (šypteli – aut. past.). Bet tokiu atveju kiti pacientai liktų nuskriausti...
– D. Kondratenkienė minėjo, kad Jūsų įkalbinėjimas užtruko apie ketverius metus. Gal pasidalinsite paslaptimi – koks svertas, visgi, nulėmė teigiamą Jūsų apsisprendimą?
– Manau, kad kiekviename darbe svarbiausia yra geras kolektyvas, maloni darbo atmosfera ir vadovų požiūris į kolektyvą. Apie D. Kondratenkienę daug gero girdėjau dar tada, kai net nebuvo minčių keisti darbą. Kai atėjo laikas apsispręsti – tęsti buvusią tarnybos sutartį ar mėginti ką nors naujo – pirma mintis ir buvo – važiuoju namo. Nors pasiūlymų turėjau ir daugiau...
– Rokiškio gyventojai nuolat skundžiasi ilgomis eilėmis pas Šeimos gydytojus, specialistus ir neretai lygina, kad net sostinėje medikus pasiekia greičiau. Pasidalinkite, prašau, savo patirtimi: ar tikrai pakliūti į Vilniaus medikų rankas pavyksta greičiau ir ko tada trūksta Rokiškiui, jei tikrai taip yra?
– Tikriausiai visur yra visokių situacijų. Patikrinau: pas savo šeimos gydytoją Vilniuje galiu patekti per 4 d. Pažadu artimiausiu metu „persirašyti“ į Rokiškio PASPC (juokiasi – aut. past.). Tikrai niekas neatsisako priimti staiga susirgusio paciento nei Rokiškyje, nei Vilniuje. O dėl planinio siuntimo konsultacijai, planinio vaistų pratęsimo, manau, nėra sudėtinga susiplanuoti vizitą pas šeimos gydytoją iš anksto – tada ir eilės nėra aktualios. Dėl patekimo pas specialistus, ypač populiariųjų specialybių, eilių problema yra... Ir tai aktualu ne tik pacientams, bet ir mums, šeimos gydytojams, kai norisi, ypač – skubiais ir neaiškiais atvejais, gauti kolegų patarimą kuo greičiau...
– Dėkoju už pokalbį ir linkiu sėkmės darbuose!