Rokiškio savivaldybės delegacija vyko į Gruziją (2)

Publikuota: 2018-04-20 Kategorija: Užsienis
Rokiškio savivaldybės delegacija vyko į Gruziją
Rokiškio rajono savivldybės foto arch. /

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos darbuotojai 2018 m. balandžio 4–8 d. dalyvavo Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos organizuotame tarptautiniame kvalifikacijos tobulinimo seminare „Seniūnijos veiklos planavimas ir organizavimas. Gruzijos patirtis“ Gruzijos Respublikoje. Lietuvą atstovavo seniūnai bei kiti seminaro dalyviai iš aštuonių savivaldybių.

2018-04-04 Lietuvos delegacijos susitiko su Kutaisi miesto savivaldybės atstovais ir skyrių vadovais. Susitikimo metu aptarti socialinės politikos klausimai, gyventojų užimtumo galimybes, turizmas.

2018-04-05 susitikimas vyko Kazbeko kalnuose esančioje Stepansmindos savivaldybėje, kurioje yra šešios didelės gyvenvietės. Jose gyvena 6000 gyventojų, dirba 41 darbuotojas. Bendravome su seniūnaičiais, specialistais atsakingais už kultūros, administravimo bei socialinį sektorių. Aptartas savivaldybės teritorijos administravimas kalnuotoje teritorijoje. Domėtasi ūkiniais veiklos klausimais, bendruomenių indėliu į sprendimų priėmimą, komunikacijos tarp valdžios institucijos bei gyventojų. Palyginti veiklos panašumai bei skirtumai.

2018-04-06 aplankyta Gori savivaldybė, kuri yra šalia „Pietų Osetijos“, gyvena 120 tūks. gyventojų. Čia buvome labai svetingai sutikti savivaldybės mero, kuris pristatė savo pavaduotojais, administracijos darbuotojus. Aptarti vystomojo bendradarbiavimo aspektai. Meras akcentavo, kad Lietuvos Respublikos institucijos gali padėti Gruzijos savivaldybėms vystytis, gauti ES fondų paramą. Nagrinėta pagalba organizuojant bendruomenės projektus, seniūnijos vaidmuo tvarkant bendro naudojimo teritorijas. Domėtasi socialiniais, švietimo klausimais.

Aplankyta Gruzijos sostinė Tbilisis – miestas, gyvuojantis jau daugiau nei 1500 metų ir per visą savo ilgą istoriją dėl daugelio susirėmimų su persais, arabais, turkmėnais, mongolais, turkais ir sovietine kariuomene, sugriautas ir vėl atstatytas apie 30 kartų. Susipažinome su miesto istorija ir architektūra, senuoju ir naujuoju miestu, aplankėme sakralines vietas. Pasivaikščiojome po Tbilisio senamiestį, čia apžiūrėjome  Metekhi šventovę (XIII a.), paminklą miesto įkūrėjui carui Vahtangu Gorgasaliui, Maidano aikštę, botanikos sodą. Taip pat matėme Gruzijos simboliu laikomą Motinos Gruzijos paminklą., o pakilę funikulieriumi į 770 metrų aukščio kalną, kuriame yra įsikūręs parkas, apžvelgėme nuostabią Tbilisio miesto panoramą.

Rokiškio savivaldybės atstovai susitikimų metu perdavė savivaldybių atstovams įvairios rašytinės informacijos apie Rokiškio rajoną, lankytinas vietas bei pakvietė užmegzti ryšį su rajonu tolimesniam bendradarbiavimui turizmo, kultūrinių mainų ar ekonominių ryšių srityse.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video