Estija laikinai grąžina sienų kontrolę pasienyje su Latvija (0)

Publikuota: 2022-03-03 Kategorija: Užsienis
Estija laikinai grąžina sienų kontrolę pasienyje su Latvija
Rokiškio Sirena nuotr. / Latvijos Respublika

Estijos vyriausybė nusprendė laikinai grąžinti sienų kontrolę pasienyje su Latvija, siekiant padėti ukrainiečių pabėgėliams.  

Vyriausybės nutarimu sienų kontrolė pasienyje su Latvija laikinai atkurta siekiant geriau organizuoti žmonių, bėgančių nuo karo Ukrainoje, patekimą į šalį, nurodė Vidaus reikalų ministerijos atstovai.     

Vidaus reikalų ministras Kristianas Jaani (Kristianas Janis) sakė, kad laikinai grąžinus sienų kontrolę, valstybė galės jau pasienyje teikti pagalbą nuo karo bėgantiems žmonėms.   

„Dėl kontrolės sienos kirtimas gali užtrukti, ir už tai iš anksto atsiprašome, tačiau tikrai nesiekiame parodyti nepagarbą Ukrainos piliečiams. Priešingai, dėl to susidarysime geresnį vaizdą apie atvykstančius asmenis, jau pasienyje galėsime suteikti jiems reikalingą informaciją ir nukreipti ten, kur jiems bus suteiktos būtinos paslaugos. Pastarosiomis savaitėmis daug nuveikėme, kad pas mus atvykstantys ukrainiečiai jaustųsi čia laukiami ir saugūs“, – kalbėjo K. Jaani.     

Ministras pridūrė, kad vyriausybės nutarimas liečia tiek Ukrainos piliečius, tiek jų šeimų narius.  

„Čia svarbu pabrėžti, kad, remiantis įstatymu, šeimų nariais mes laikome Ukrainos piliečių sutuoktinius, jų tėvus ir vaikus, nepriklausomai nuo jų pilietybės“, – sakė K. Jaani.  

Pasak ministro, pasienio kontrolės punkte karo pabėgėliams bus rekomenduojama kreiptis į neseniai atidarytą pabėgėlių priėmimo centrą Taline išsamesnei informacijai gauti.   

„Ten teikiamos įvairios paslaugos, pagalba ir informacija, reikalingos į Estiją atvykusiems pabėgėliams“, – sakė K. Jaani.    

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video