Kroatija pasirengusi priimti labai laukiamus turistus iš užsienio (0)

Publikuota: 2021-05-24 Kategorija: Užsienis
Kroatija pasirengusi priimti labai laukiamus turistus iš užsienio
Rokiškio Sirena nuotr. / Kalnai

Kroatijoje po daugiau nei metus taikytų karantino priemonių ir kelionių apribojimų viešbučiai, restoranai ir barai pagaliau yra pasirengę pasveikinti turistus.

Kroatija atveria savo nuostabiąją Adrijos jūros pakrantę užsienio turistams, viena pirmųjų Europos Sąjungoje, atsisakiusi daugumos dėl pandemijos įvestų ribojamųjų priemonių. Šiuo metu lankytojų galimybės atvykti į šalį priklauso nuo kiekvienos konkrečios šalies kelionių taisyklių.

Istros regione – šiauriausioje Kroatijos pakrantės dalyje, garsėjančioje akmenuotais paplūdimiais, pušynais, vynu ir delikatesais, tokiais kaip triufeliai, alyvuogių aliejus, ožkų pieno sūris ir kumpis – nuotaikos buvo geros.

Vaizdingo Rovinio miesto gatvėse ir restoranuose beveik nebuvo matyti veido kaukes dėvinčių žmonių, o maitinimo įstaigoms tebegaliojančių lankytojų skaičiaus apribojimo bei atstumo tarp staliukų taisyklių vargiai kas paisė.

Kroatijoje COVID-19 atvejų mažėja, o vangiai prasidėjusi vakcinavimo kampanija įgauna pagreitį. Pareigūnai prognozuoja, kad maždaug 50 proc. iš 4 mln. šalies gyventojų bus visiškai paskiepyti iki vasaros vidurio.

ES narė Kroatija, populiari turizmo vieta žemyne, įsileidžia turistus iš Jungtinių Valstijų, daugumos ES bei kitų šalių, turinčius vakcinavimo pažymėjimą, neigiamo COVID-19 testo atsakymo įrodymą arba pasveikusius nuo COVID-19.

Sveikatos apsaugos pareigūnai tokią tvarką nustatė gerokai prieš ES trečiadienio pranešimą, kad blokas netrukus leis atvykti visiškai vakcinuotiems keliautojams iš saugiomis laikomų šalių.

Kroatijos turizmo ministrė Nikolina Brnjac teigė, jog šalis taiko griežtas sveikatos apsaugos priemones, kad išvengtų tokios padėties kaip pernai, kai lankytojai nepaisė socialinio atstumo paplūdimiuose ir baruose, o turistinis sezonas staiga nutrūko smarkiai padaugėjus COVID-19 atvejų.

Maždaug 80 tūkst. turizmo sektoriaus darbuotojų turi pirmenybę pasiskiepyti nuo COVID-19, be to, šalyje bus įrengti keli PGR testų punktai, kad keliautojams būtų paprasčiau pasidaryti testus, kurių gali prireikti grįžtant namo.

Kroatija yra labai priklausoma nuo turizmo ir apie 20 proc. pajamų gauna iš užsienio lankytojų vasaros sezonu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video