Ketinama atgaivinti Baltijos šalių „kelionių burbulą“ (0)

Publikuota: 2021-05-28 Kategorija: Užsienis
Ketinama atgaivinti Baltijos šalių „kelionių burbulą“
Rokiškio Sirena nuotr. / Pasienis su Latvija

Ketinama atgaivinti per pirmąją pandemijos bangą pernai veikusį vadinamąjį Baltijos šalių „kelionių burbulą“ – leidimą tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos keliauti nevaržomai.

Apie tai pranešta po ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitė susitikimo Briuselyje su Latvijos valstybės sekretoriumi Edmundu Valančiu ir Estijos ekonomikos ministru Andresu Suttu.

Anot A. Armonaitės, pernai sukurtas „kelionių burbulas“ labai padėjo nuo apribojimų nukentėjusiems apgyvendinimo, viešojo maitinimo sektoriams.

„Deja, sergamumui vėl padidėjus, pernai rugsėjį burbulo buvo atsisakyta, tačiau dabar būtinai reikia ieškoti būdų, kaip vėl sudaryti sąlygas žmonėms lengviau keliauti, o verslams – atsigauti“, – pranešime sakė ministrė.

Turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, veikiant „kelionių burbului“, 2020 metų trečiąjį ketvirtį Lietuva sulaukė beveik 62 tūkst. turistų iš Latvijos ir Estijos.

Baltijos šalyse atslūgus pirmajai COVID-19 pandemijos bangai Lietuva, Latvija ir Estija pernai gegužę jau buvo susitarusios dėl kelionių burbulo – šių šalių piliečiai tarp šių valstybių galėjo keliauti nevaržomai. Vis dėlto, sergamumui vėl padidėjus, šis režimas rugsėjį nutrauktas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video