Ilgai lauktas Salų bažnyčios remontas (8)

Publikuota: 2018-11-08 Kategorija: Kultūra
Ilgai lauktas Salų bažnyčios remontas
„Rokiškio Sirenos“ archyvo nuotr. / Akivaizdu, kad Salų bažnyčios sienoms labai reikia remonto.

Pagaliau, perfrazuojant „Viešpaties angelo“ maldą, žodis tapo kūnu - Salų bažnyčios prieigose prasidėjo pirmieji matomi remonto darbai. Kaip sakė parapijos klebonas Andrius Šukys, kol leidžia puikūs rudeniški orai, meistrai imsis sienų remonto darbų.

Nuotraukose plika akimi matyti, kokia yra bažnyčios medinių sienų būklė. Ekspertai „nevynioja į vatą“: ji artima avarinei. Jau pernai Kamajų, Salų ir Duokiškio parapijų klebonas A. Šukys ir parapijiečiai tikėjosi, kad prasidės remonto darbai. O realiai bažnyčios rekonstrukcijos projektas ženkliau į priekį pasistūmėjo tik šių metų vasaros pabaigoje.  Kaip kitados „Rokiškio Sirenai“ sakė kunigas A. Šukys, parapijiečiai remontu, it apaštalas Tomas Kristaus prisikėlimu, pradėtų tikėti tik tuomet, kai gautų neginčijamus įrodymus, t.y. išvydę pastoliais apkaltą bažnyčią. Taigi, pastoliai jau ruošiami.
Kaip jau rašėme, šiemet remontui skirtos lėšos: spalį Salų bažnyčios remontui bus skirta 18 tūkst., lapkritį –19131 Eur, viso – 37131 Eur.  
Nors parapijos finansinis indėlis į remontą, lyginant su paties projekto verte – per pusę milijono eurų – nėra labai didelis, tačiau parapijai, kaip sako klebonas A. Šukys, net ir keli tūkstančiai eurų prisidėjimo lėšų yra nemenkas iššūkis. Juolab, kad ramybės neduoda ir kiti bažnyčios išsaugojimui svarbūs darbai, pavyzdžiui, elektros instaliacijos keitimas. O jis projekte nenumatytas...
Prisidėti prie Salų šv. Kryžiaus bažnyčios remonto galima paaukojus lėšų į Salų šv. Kryžiaus parapijos sąskaitą Swedbank LT 837300010086706765 kodas 191266823.
„Rokiškio Sirenos“ inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą