Vita ir Saulius Urbiečiai: tėtis yra labai svarbus vaiko gyvenime (0)

Publikuota: 2021-06-06 Kategorija: Žmonės
Vita ir Saulius Urbiečiai: tėtis yra labai svarbus vaiko gyvenime
Asmeninio archyvo nuotr. / Vita ir Saulius Urbiečiai

Minint Tėvo dieną pristatome jums nuostabią, pozityvumu trykštančią, Rokiškio rajone gyvenančių Vitos ir Sauliaus Urbiečių šeimą. Užauginę du savo vaikus, savo namuose vietos atrado dar trims mažylėms - sesutėms. Sutuoktiniai turi tiek patirties, kad jau gali konsultuoti ir kitas šeimas, auginančias „ypatingus“ vaikus. 

Kas jums yra svarbu gyvenime? Kas vienija Jūsų šeimą?

Esam globėjų šeima ir kaip sakom, esam truputį kitokie. Kur reikia – galim pabūti ir karingi, pakovoti dėl vaikų gerovės, tačiau visuomet esam pasiruošę bendradarbiauti. Viską gyvenime darome kartu: dirbame, pramogaujame, ilsimės ar prižiūrime mergaites, dalinamės vargais, rūpesčiais ir džiaugsmais, džiaugiamės net mažais jų pasiekimais.

Kokius iššūkius tenka įveikti globojant tris mažyles?

Mūsų visuomenėje ir pačioje Lietuvoje dar daug ko trūksta. Nuvykus į užsienį sulauki daug palaikymo ir pagarbos iš visai svetimų žmonių. Vykstant su vaikais, tave pastebi, praleidžia. Pas mus dar to labai mažai. Didžioji dauguma žmonių dar tik mokosi bendrauti su kitokiais, negalią turinčiais žmonėmis, jiems padėti. Nuvykus prie didžiųjų prekybos vietų sunku rasti laisvą šeimos automobiliui skirtą vietą.

Iš aplinkos dažnai išgirstam klausimų, kam mums reikalingi papildomi rūpesčiai? Juk dabar galėtume gyventi tik sau. Matyt, mes jau nebegalim gyventi kitaip. Nuo pat mūsų vaikų gimimo karts nuo karto susidurdavom su galimybe įvaikinti ar globoti. Ir tas momentas atėjo. Vienerių ir dvejų metų mažylės pas mus apsigyveno, kai mūsų biologiniams vaikams buvo 15 ir 18 metų. Vėliau visai mažytę iš ligoninės paėmėme ir dar vieną, ką tik gimusią jų sesę.

Nors mamos vaidmuo vaiko gyvenime neabejotinai yra svarbus, tačiau nemažą vaidmenį vaikų gyvenime užima ir tėtis. Kaip yra jūsų šeimoje?

Mūsų šeimoje tėtis yra labai svarbus. Pas mus namuose nėra skirstomi darbai į moteriškus ir vyriškus. Vyras vos ne pats pirmasis Lietuvoje išėjo vaiko auginimo atostogų. Kai tvarkėmės dokumentus globai, vyras pareiškė, jog ir jis bus oficialus globėjas. Atrodytų, toks nesvarbus momentas, o iš tiesų, jei tik mama yra registruota globėja, tėtis negali būti su vaiku ligoninėje, sužinoti apie vaiko sveikatos būklę, atstovauti jo interesų darželyje, mokykloje ir daug panašių dalykų. Šis niuansas nėra pilnai išspręstas mūsų teisinėje sistemoje, ir dažnai tėtis paliekamas „už borto“, nurašomas.

Išvažiavus į darbą ar užtrukus susirinkime visad žinau, jog vyras pasirūpins vaikais, jie bus prižiūrėti. Galbūt bus pavargęs ir nelabai linksmas, bet dažniausiai rasiu ir kavos puodelį, ir bus pasirūpinta mano pietumis ar vakariene. Saulius yra mano uola. Ramus, be galo supratingas ir rūpestingas tėtis, tad naudodamasi proga, kad minima Tėvo diena, noriu jam už visa tai labai padėkoti.

Nepaisant rūpesčių ir sunkumų, atrandat laiko pomėgiams ir poilsiui

Ilgiausiai išvykę iš namų per šį laikotarpį buvome tris dienas. Tuomet užsienyje gyvenantis sūnus pakvietė mus pasisvečiuoti Norvegijoje. Daugiau atostogų dar neturėjom.

Labai mėgstu laiką leisti šiltnamyje, auginu daugybę rūšių pomidorų. Sukišu rankas į žemę ir taip pailsiu. Be to ir mergaitės turi galimybę valgyti ką tik nuskintas šviežias daržoves.

Gaminate sveikus desertus. Kaip kilo mintis gaminti vaisių ir uogų juosteles?

Ieškojau receptų, norėdama pagaminti vaikams sveikų desertų. Mergaitės be galo mėgsta saldumynus. Sudomino užsienio portale rastas straipsnis. Supratau, jog kažkas gaminama iš vaisių ir uogų. Paprašiau sūnaus ir jis išvertė man visą tekstą. Tuomet susiradau socialiniame tinkle grupę ir pradėjau bendrauti su jos nariais bei konsultuotis. Pradėjus gaminti, desertų užtenka ne tik vaikams, bet jau galim padovanoti ir draugams – šypsosi Vita ir priduria, jog desertus gamina abu su vyru.

Kur jūsų šeimos stiprybė? Kaip palaikot vienas kitą?

Kai mus užgriūna bėdos – mes suglaudžiame pečius, sukandame dantis, nors ir kaip būtų sunku, besiremdami vienas į kitą einame į priekį.

Kai pradėjom draugauti, susitarėm, jog žvelgsim į vieną pusę. Nebūtinai visą laiką turi sutapti sutuoktinių nuomonė, bet savo nuomonę galima išsakyti mandagiai ir kito neįžeidžiant.

Mums svarbu atvirumas, besąlygiškas pasitikėjimas vienas kitu. Svarbu matyti kitą žmogų ir visad vadovaujamės taisykle - „Niekada nedaryk kitam žmogui to, ko nenorėtum, kad tau darytų“.

 

Dėkoju už pokalbį

 

Dalintis naujiena

Sponsored Video