„Tauro rago“ laidoje – pasakojimas apie Juodupės kleboną, Onuškio ir Lukštų parapijų administratorių Aivarą Kecorių (video) (0)

Publikuota: 2021-04-26 Kategorija: Žmonės
„Tauro rago“ laidoje – pasakojimas apie Juodupės kleboną, Onuškio ir Lukštų parapijų administratorių Aivarą Kecorių (video)
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Kunigas Aivaras Kecorius atvirai pasakojo apie medžioklės paskirtį, medžiotojo etiką, krikščioniškosios tausojančios medžioklės ypatumus.

Sekmadienį, balandžio 25-ąją, BTV eteryje pasirodžiusioje laidoje „Tauro ragas“ – kunigo Aivaro Kecoriaus mintys ir pastebėjimai apie medžioklę.

Dvasininkas jau šešerius metus medžioja. Pažintis su medžiokle, kaip jis pats pasakojo, prasidėjo nuo šv. Huberto, medžiotojų globėjo, statulos pašventinimo. Dvasininkas pasakojo ir paties šventojo, realaus istorinio asmens, istoriją. Ir savo pažintį su medžiokle. Kuri prasidėjo ne nuo žvilgsnio pro taikiklį. O nuo stebėjimo, pagalbos žiemą šeriant žvėris.

Kunigas kalbėjo apie tai, koks yra krikščionynbės požiūris į medžioklę. Kuo medžiotojas skiriasi nuo tiesiog vartotojo. Apie krikčioniškos tausojančios medžioklės kultūrą, apie iš sovietmečio atėjusius mitus. Apie atsakomybę, būtinybę reguliuoti žvėrių populiaciją, apie atsakingą šūvį: atranką pagal laiką, metus, ligas, gyvūno amžių. „Šūvis nėra tikslas“, – pabrėžė dvasininkas. Apie tai, kaip stiprinama populiacija, kaip tobulinamos žinios. Apie didžiulę medžiotojo atsakomybę: kad jis būtų pavyzdžiu kitiems. Ir apie tai, kodėl medžioklė pavyksta net tada, kai nebūna paleistas nė vienas šūvis...

Su laidos autoriaus Osvaldo Čalutkos leidimu „Rokiškio Sirena“ dalinasi laidos „Tauro ragas“ vaizdo įrašu.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video