Balsavimas: Ar dėvite atšvaitus tamsiuoju paros metu? (0)

Publikuota: 2018-12-11 Kategorija: Žmonės
Balsavimas: Ar dėvite atšvaitus tamsiuoju paros metu?

2017 metais Lietuvoje užfiksuota daugiau nei 3000 eismo įvykių. Daugiau nei trečdalyje nukenčia pėstieji.

Tamsiuoju paros metu sužeista buvo 30%, o žuvo net 57% pėsčiųjų iš visų pėsčiųjų. Šviesiu paros metu dideliam eismo įvykių kiekiui turi eismo intensyvumas, kuris tamsiuoju metu sumažėja net kelis kartus. Tačiau tuomet pagrindiniu įvykių faktoriumi tampa prastas matomumas.

Tamsiuoju paros metu transporto priemonės vairuotojo matomumo laukas sutrumpėja iki 100 metrų net įjungus tolimųjų šviesų žibintus. Tai reiškia, kad vairuotojui pėsčiąjį pastebėti yra daug sunkiau. Tą palengvina dėvėjimas atšvaito, kuris už transporto priemonės vairo sėdinčiam asmeniui yra pastebimas net iš tris kartus didesnio atstumo - 300 metrų. Kuomet įjungti automobilio artimųjų šviesų žibintai, matomumo laukas sutrumpėja dvigubai - pėsčiąjį dėvintį atšvaitą vairuotojas pastebi už 150 metrų, be atšvaito - vos už 50 metrų.

Statistika rodo, jog tamsiuoju paros metu atšvaito dėvėjimas yra tiesiog būtinas, todėl "Rokiškio Sirena" nusprendė išsiaiškinti atšvaitų dėvėjimo "tendencijas" ir paskelbė anoniminį balsavimą "Ar dėvite atšvaitus tamsiuoju paros metu?". Balsavime dalyvauti galite paspaudę ČIA.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video