Tinkamai nurodytas adresas – būtinas sėkmingai siuntos kelionei (0)

Publikuota: 2021-03-29 Kategorija: Verslas
Tinkamai nurodytas adresas – būtinas sėkmingai siuntos kelionei
Rokiškio Sirena nuotr. / Paštomatas

Pandemijos metu Lietuvos paštas fiksuoja rekordinius siuntų kiekius – net vasarį, kai paprastai siuntų srautas sumažėja, lyginant su praėjusiais metais, siuntų buvo dvigubai daugiau. Ženkliai išaugus siuntų srautams, pastebima, kad nemaža jų dalis adresuojama neteisingai. Tai prailgina siuntų kelionę iki galutinės stotelės. Kokios klaidos dažniausiai pasitaiko ir kaip jų išvengti?

Tinkamas adresavimas itin svarbus   

„Teisingas adresavimas yra svarbiausias veiksnys, lemiantis sėkmingą siuntos kelionę. Pavyzdžiui, net trečdalis siuntų iš užsienio atkeliauja su nekorektiškai nurodytais adresais. Tai yra rimtas signalas, rodantis, kad svarbu skirti daugiau dėmesio tinkamam adresavimui“, – sako Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Ugnė Bartašiūtė. 

Šis klausimas tapo itin aktualus išaugus siuntų srautams pandemijos laikotarpiu bei Lietuvos paštui perėjus prie modernios siuntų skirstymo sistemos. Siuntų ir laiškų paskirstymas nuo šiol centralizuotai vykdomas naujame Vilniaus logistikos centre. Šį procesą automatizuotai atlieka trys išmanūs skirstymo įrenginiai, kurie skenuoja siuntų adresus ir išskirsto jas iki konkrečią apylinkę aptarnaujančio laiškininko, kurjerio ar paštomato. 

Jeigu adresas nurodomas netinkamai, siunta ar laiškas gali nukeliauti neteisingu adresu arba kelionė gali užtrukti ilgiau dėl to, kad siunta turės būti perskirstyta rankiniu būdu. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai gavėjo adreso patikslinti nepavyksta, tuomet siunta ar laiškas turi būti grąžintas siuntėjui. Skirstymas įrenginiais yra 2-3 kartus greitesnis, o tai reiškia ir greitesnę siuntų ir laiškų kelionę, tačiau tam labai svarbu tinkamai nurodyti gavėjo adresą. 

Svarbiausios adresavimo taisyklės 

„Labai svarbu teisingai nurodyti gavėjo adresą, o ypač – pašto kodą, nes būtent jį skenuoja skirstymo įrenginiai. Jeigu siunta ar laiškas bus be šio kodo, įrenginiai negalės jų išskirstyti“, – teigia Lietuvos pašto atstovė. 

Pašto kodas neleidžia identifikuoti tikslaus adreso, todėl labai svarbu nurodyti pilną adreso informaciją. Adresuojant laišką ar siuntą, svarbu, kad aiškiai būtų nurodyta visa adresato informacija:

  • vardas pavardė. Juos reikėtų nurodyti pilnus, rašyti lotyniškomis raidėmis, jeigu perkama užsienio šalies elektroninėje parduotuvėje, geriau rašyti be lietuviškų raidžių. Siuntą galima siųsti tik konkrečiam gavėjui į konkretų adresą, t. y.  negalima rašyti paštomatų adresų, vietoje adreso nurodyti prekybos centrų ar įmonių pavadinimų, taip pat nereikėtų palikti tokių prierašų kaip „atsiims kitas asmuo“;
  • gatvės pavadinimas. Jį reikėtų nurodyti tikslų, be trumpinimų, pavyzdžiui, Antavilių Sodų 3-ioji g. / Loretos Asanavičiūtės g. ir pan., jeigu yra galimybė rinktis iš siuntėjo pateikiamo sąrašo, patariama tai daryti;
  • namo ir buto numeris (jei yra). Jeigu adresas turi ir namo, ir buto numerį, juos reikėtų rašyti per brūkšnelį, pavyzdžiui, 6-43;
  • pašto kodas. Jis sudarytas iš penkių skaičių, nurodyti šalies kodą, pavyzdžiui, LT, nėra būtina. Pašto kodai keičiasi, tad prieš siunčiant verta jį pasitikrinti. Tai padaryti galima Lietuvos pašto puslapyje;
  • miestas arba gyvenvietė, šalis. Jei siunčiama ne į savivaldybės centrą, reikėtų patikslinti, kokiame rajone yra gyvenvietė. Pavyzdžiui, Maišiagala, Vilniaus r. Šalies pavadinimą reikėtų nurodyti pilną, ne trumpinį;
  • mobilaus telefono numeris. Tai nėra būtina, tačiau labai rekomenduojama – tokiu būdu apie gautą siuntą gavėją galima informuoti trumpąja žinute.  

Dažniausios klaidos ir kaip jų išvengti 

Dažniausiai pasitaikančios adresavimo klaidos – nurodomas nepilnas adresas, pavyzdžiui, gatvės pavadinimas sutrumpintas, nenurodomas namo ar buto numeris, pašto kodas, jeigu siunčiama į miestelį, pamirštama patikslinti, kuriame jis rajone. Tai nurodyti labai svarbu, nes kai kurių Lietuvos gyvenviečių pavadinimai skirtinguose rajonuose sutampa. 

Netikslumų išvengti galima naudojantis ir Lietuvos pašto savitarna, kur visa adresų informacija pildoma automatiškai,  taip pat galima naudotis svetainėje www.lietuvospastas.lt esančia pašto kodų ir adresų paieška. 

Itin svarbu atkreipti dėmesį, kai užsakomos prekės užsienio elektroninėse parduotuvėse, ypač iš Kinijos, iš kurios į Lietuvą atkeliauja daugiausiai siuntų. Rekomenduojama prieš paspaudžiant pirkimo ar siuntimo tvirtinimo mygtuką, dar kartą pasitikrinti duomenis – ar tikrai nurodytas aktualus adresas, ar pateikta pilna adreso informacija, ar nepasikeitęs pašto kodas. 

Svarbi ir tinkama pakuotė 

Dar vienas aspektas, į kurį būtina atsižvelgti siunčiant – tinkamas siuntos pakavimas. Kol pasiekia galutinį gavėją, siunta ar laiškas pereina visą logistikos grandinę. Tinkamas supakavimas leidžia apsaugoti siuntą nuo galimų pažeidimų. 

Pakuotę visų pirma reikėtų rinktis atsižvelgiant į norimą siųsti daiktą. Pavyzdžiu, dūžtančius, kietus, smūgiams jautrius daiktus geriausia siųsti dėžėje, apsukus juos keliais apsauginės plėvelės sluoksniais; skysčius reikėtų supilti į sandariai uždaromus indus, o maisto produktus siųsti hermetinėse pakuotėse. 

Lietuvos pašto skyriuose siūlomas platus pakavimo priemonių pasirinkimas, yra įrengtos specialios savitarnos zonos, tad galima siuntą tinkamai supakuoti vietoje.  

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video