Rokiškyje atidarytas „Spiečius“: rudenį laukiama medunešio (5)

Publikuota: 2021-04-01 Kategorija: Verslas
Rokiškyje atidarytas „Spiečius“: rudenį laukiama medunešio
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rokiškyje „Spiečiaus“ būstinė atspindi istorijos ir verslo sintezę.

Neįprasta atidarymo ceremonija: nuotoliniu būdu tiesioginės transliacijos metu duris atvėrė šeši bendradarbystės centrai „Spiečius“: Rokiškyje, Birštone, Visagine, Plungėje, Utenoje bei Ukmergėje. Tokios bendradabystės erdvės, kaip paaiškėjo tiesioginės transliacijos metu, turi įvairiapuses pritaikymo galimybes. Centrų efektyvumas stulbinantis: per pirmuosius metus „Spiečiuose“ dalyvavusių verslų apyvarta pakilo 70 proc. Apie tai, kuo šie bendradarbystės centrai unikalūs, kalbėjo ir jų įkūrėjai – „Versli Lietuva“ atstovai, ir „Spiečius“ pagavusių rajonų vadovai.

Įsikūrė unikalioje vietoje
Rokiškio bendradarbystės centras įsikūrė jaukiame namelyje, menančiame turtingą Rokiškio dvaro istoriją. Vieta patogi: kartu ir atokesnė nuo miesto šurmulio, tačiau čia pat prie didžiausių traukos centrų: vos keli žingsniai ir galima pasiekti Rokiškio centro ašį: Krašto muziejus – Nepriklausomybės aikštė – šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia. Unikalus, dvaro statinių kompleksui priklausantis pastatas – ypatinga erdvė, kurioje susilieja grafų Tyzenhauzų puoselėtos novatoriškos ekonominės idėjos, turtingas kultūrinis ir istorinis paveldas bei šiuolaikinės technologijos, skirtos inovatyvaus verslo poreikiams.
Rajono meras Ramūnas Godeliauskas, pristatydamas tiesioginės transliacijos žiūrovams Rokiškio išskirtinumą, akcentavo, kad mūsų miestas yra pramonės ir kultūros tradicijų, mecenatystės puoselėtojas. Jis akcentavo, kad kultūriniam paveldui priklausantys pastatai yra puiki šios sintezės iliustracija: jie gali tarnauti ir verslui, ir kultūrai. „Pas mus tiesiog to neįmanoma atskirti“, – akcentavo meras. Juolab, kad poreikiai ieškoti verslui naujų erdvių auga: rajone kasmet kuriasi vis daugiau naujų įmonių.

Darbastogos – patrauklus naujadaras
Kalbant apie „Spiečiaus“ veiklos perspektyvas, rokiškėnams nederėtų pro ausis praleisti ir Birštono merės pasisakymo, kuriame buvo kalbama apie „Spiečiaus“ centro panaudojimo galimybes. Tai ne tik erdvė patogiai dirbti tiems, kuriems per brangu, nepatogu, neaktualu turėti savo biurus. Tokia erdvė yra ir galimybė pritraukti turistus, kurie ilsisi pagal darbastogų principą: atostogas derina su darbu, todėl tose vietose, kur jiems būtų patrauklu lankytis, svarbu turėti nuotoliniam darbui patogių erdvių. Tokių erdvių buvimas, jų patogumas galėtų pakelti Rokiškio patrauklumą keliaujančių verslo žmonių akyse.
„Versli Lietuva” generalinė direktorė Daina Kleponė akcentavo, kad regionams dabar ateina aukso amžius: buvo įsitikinta, kad nuotolinio darbo neriboja erdvė. Todėl ir rajonai gali pretenduoti į jaunų verslininkų atvykimą.

Dairosi naujų investicijų
Atvesti į Rokiškį „Spiečių“ – buvo ir rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojos Justinos Daščioraitės idėja. Pašnekovė neslėpė ja deganti. Mat komunikacija reiškia visų pirma daryti Rokiškį patrauklų čia gyvenantiems žmonėms, kviesti atvykti naujus. O naujiems, inovatyviems verslams reikia ir naujų idėjų. Ir, žinoma, atsisakyti pagundos visą rajoną paversti vienu dideliu muziejumi. Pašnekovė su verslu, su investicijų pritraukimu sieja viltis, kad pagaliau atgims ir miestą puošiančios, unikalios kultūrinės erdvės, kurios, investicijų dėka sutvarkytos ir atnaujintos,  kaip ir minėta, neatsiejamai tarnautų ir verslui, ir kultūrai.

Rudenį laukia medunešio
Visų šešių rajonų merai akcentavo savo miestų unikalumą. Birštonas ketina derinti darbus su poilsio paslaugomis ir taip sudominti ne tik vietos verslininkus, bet ir svečius.
Plungė, garsėjanti savo verslais, susijusiais su jūros gėrybių perdirbimu, ketina vystyti jaunimo verslumą. Beje, Plungės meras Audrius Klišonis, kaip paaiškėjo, nėra užsispyręs žemaitis: jis prisipažino kilęs iš Rokiškio krašto.
Utena didžiuojasi savo pramone, Visaginas – mokslo ir verslo sinteze.
Visgi visi „Spiečiai“ turi bendrą bruožą: jie skirti pirmiausia padėti jaunam, pirmuosius žingsnius žengiančiam verslui. O kaip seksis šią misiją įgyvendinti, paaiškės rudenį, kada bus skaičiuojamas naujuosiuose „Spiečiuose“ suneštas medus: tvirčiau ant kojų atsistoję jauni verslai. Pasitikslinę, kad ir gamtoje bitės jau pradėjo savo darbų sezoną, atidarymo šventės dalyviai perdavė estafetę žinomam jaunų verslų ugdytojui Iljai Laursui. Jo praktinių patarimų pradedantiesiems verslininkams kupina paskaita buvo vertingas ir svarus šventės akcentas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video