Rokiškio mašinų gamykla kovos su covid-19 fronte – įkvepiantis pavyzdys: nebijokime būti atsakingi (14)

Publikuota: 2021-01-31 Kategorija: Verslas
Rokiškio mašinų gamykla kovos su covid-19 fronte – įkvepiantis pavyzdys: nebijokime būti atsakingi
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rokiškio mašinų gamykla.

Rokiškį apskriejo žinia, kad mašinų gamykloje užfiksuotas covid-19 protrūkis. Tačiau ši žinia turi ir kitą pusę: drąsos, pareigingumo ir atsakomybės. Šie apibūdinimai yra atsakymas, kaip Rokiškio mašinų gamykloje buvo išaiškinta 15 įtariamų covid-19 nešiotojų. Visi jie – besimptomiai. „Nebijokime būti drąsūs ir atsakingi“, – akcentavo Rokiškio mašinų gamyklos generalinis direktorius Rimgaudas Kilas, ir tikisi, kad jo pavyzdys įkvėps ir kitus rajono verslininkus užkardyti viruso plitimą jų įmonėse.

Nerimo ženklai – antradienį

Pasak R. Kilo, įmonėje galioja susitarimas: kiekvienas darbuotojas, pajutęs peršalimą primenančius simptomus, lieka namie ir telefonu praneša susirgęs. Pirmadienį tokių skambučių buvo vienas. Antradienį – jau keturi. Iš pažiūros atrodytų, kas tie penki skambučiai daugiau nei šimto žmonių kolektyve. Tačiau ilgametę vadovavimo patirtį turinčiam R. Kilui tai buvo rimtas pavojaus signalas. Ką gi daryti?

Ne vienas verslininkas tokiu atveju griebtųsi slėpimo taktikos: sergantiems darbuotojams siūlytų imti atostogas, o apklausiamiems, Dieve sergėk, lieptų nenurodyti, kad buvo darbe. R. Kilas apie tokius „gudručius“ kalba atvirai: toks elgesys nepateisinamas ir neatsakingas. 

Ir tokį požiūrį vadovas demonstruoja savo pavyzdžiu. Jau antradienį buvo susisiekta su Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktore Danguole Kondratenkiene. „Esame labai dėkingi jai už didžiulę pagalbą, patarimus“, – teigė R. Kilas.

Jo taktika užkardant virusą buvo tokia: imtis darbuotojų testavimo. 

„Išlindo“ 15 besimptomių

Kaip jau minėta, Rokiškio mašinų gamyklos darbuotojai, kurie junta persišaldymo simptomus, neturi eiti į darbą, jiems nėra priežasties slėpti, kad negaluoja. Taigi, kaip sako direktorius, darbe yra tik tie, kurie jaučiasi sveiki. O kad tas jausmas apgaulingas, parodė tolesni tyrimai. Taigi, įmonė įsigijo greitųjų testų. Pirmąją testavimo dieną buvo patikrinti 43 įmonės darbuotojai. Net aštuoniems jų testai buvo teigiami. „Tada juos nukreipėme atlikti testus mobiliajame punkte. Ir visiems įtarimai pasitvirtino“, – pasakojo R. Kilas.

Antrąją testavimo dieną patikrinti dar per 60 darbuotojų. Ir vėl gauti greitųjų testų septyni teigiami atvejai. Tikėtina, kad jie bus patvirtinti ir detalesnių tyrimų metu. Taigi, viso sudėjus – covid-19 nešiotojų nustatyta jau 15 atvejų, arba 10 proc. įmonės darbuotojų. Kurie atrodė sveiki, ėjo į darbą. 

R. Kilas neslepia, kad įmonės darbuotojai dabar bus testuojami nuolat, kelių dienų reguliarumu. Testai – darbdavio sąskaita. Tačiau tai, pasak pašnekovo, būtinos išlaidos ir tam taupyti neverta. 

Ragina elgtis atsakingai

R. Kilas tikisi, kad Rokiškio mašinų gamyklos patirtis bus pavyzdys kitoms įstaigoms, įmonėms, kaip valdyti situaciją, jei patenka covid-19 užkratas. Jis akcentavo: jokiu būdu nereikia to slėpti, maskuoti. Mat pasekmės bus skaudžios. Pašnekovas neslėpė: kad nevaldant ligos plitimo, situacija tik blogės. Jis atvirai kalbėjo, kad leidus infekcijai įsisiautėti kolektyve, kiltų grėsmė pirmiausia darbuotojams, jų šeimų nariams ir visai visuomenei. Nereiktų pamiršti, kad gamybos procesai suplanuoti toli į priekį ir gamybos stabdymas atsilieptų ne tik pačiai įmonei, bet ir jos partneriams. Taigi, nereikia bijoti elgtis atsakingai, drąsiai, imtis savalaikių priemonių.

Pašnekovas neslėpė: testuoti įmonės darbuotojus reikės nuolat. Nes pavyzdys rodo, kad besimptomių infrekcijos nešiotojų išaiškinimo problema yra ir liks aktuali. Taip elgiasi ne viena didesnė rajono įmonė, o jų pavyzdžiu galėtų pasekti ir vidutinis bei smulkusis verslas. „Nebijokime apie tai kalbėti, nebijokime būti atsakingi“, – ragino Rokiškio mašinų gamyklos generalinis direktorius. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video