Priežastys, kodėl automobilio akumuliatorius gali nustoti veikti (0)

Publikuota: 2024-05-24 Kategorija: Verslas
Priežastys, kodėl automobilio akumuliatorius gali nustoti veikti
Asociatyvi nuotr.

Automobilio akumuliatorius yra jautrus komponentas, kuris gali sugesti, o taip nutikus, dažniausiai neįmanoma naudotis automobiliu. Svarbu prisiminti, kad automobilio akumuliatorius yra ribotas energijos šaltinis. Ateina laikas, kai susidėvėjusį akumuliatorių reikia pakeisti nauju. Manoma, kad geras akumuliatorius, esant tinkamoms eksploatavimo sąlygoms, tarnauja vidutiniškai 5 metus. Tačiau akumuliatoriaus gedimas gali gerokai sutrumpinti šį laiką. Dėl kokių priežasčių akumuliatorius gali nustoti veikti? 

Automobilio akumuliatoriaus gedimas - simptomai ir pasekmės vairuotojui 

Kas nutinka, kai sugenda akumuliatorius? Kokias pasekmes vairuotojui sukelia akumuliatoriaus gedimas? Kokie būdingi akumuliatoriaus gedimo simptomai? Pirmiausia tai yra variklio užvedimo problemos. Arba visiškas nesugebėjimas užvesti variklio, net jei starteris veikia garsiniu signalu. Šios problemos dažniausiai kyla žiemą arba labai šiltomis dienomis. Ypač tada, kai automobilis yra veikiamas saulės spindulių. Blogiausiu atveju automobilio apskritai nepavyksta užvesti. Dėl akumuliatoriaus gedimo gali būti neįmanoma atidaryti automobilio centriniu užraktu arba be raktelio. Dėl tokio gedimo bus lengviau pavogti automobilį, nes neveiks apsaugos nuo vagysčių sistemos (centrinis užraktas, signalizacija ir kt.). Žemas energijos lygis akumuliatoriuje sukelia įvairių anomalijų. Įspėjimai apie netinkamai veikiančias oro pagalves ir kitas sistemas gali pasirodyti prietaisų skydelyje. O svarbiausia - dėl automobilio akumuliatoriaus gedimų automobilis tampa nebepatikimas. Naują akumuliatorių savo transporto priemonei galite įsigyti internetu

Kas lemia akumuliatorių gedimą? 

Naudinga žinoti, kas lemia automobilių akumuliatorių gedimą, norint to išvengti. Labiausiai akumuliatoriui kenksmingas dalykas, kuris gali nutikti, yra visiškas jo išsikrovimas. Tai sukelia visišką ir negrįžtamą akumuliatoriaus sunaikinimą. Visiškas išsikrovimas įvyksta dėl daugelio situacijų. Tai, pavyzdžiui, automobilio nenaudojimas labai ilgą laiką. Automobilio (ir netiesiogiai akumuliatoriaus) veikimas labai žema arba labai aukšta temperatūra. Esant aukštesnei nei 25 laipsnių Celsijaus temperatūrai, natūralus akumuliatoriaus savaiminio išsikrovimo procesas labai pagreitėja. Visiškas išsikrovimas gali įvykti ir dėl vairuotojo, kuris palieka automobilį su įjungtomis šviesomis, neatsargumo. Arba veikiant kitam elektros prietaisui. Išsikrovimas taip pat gali įvykti dėl pernelyg didelio srovės suvartojimo išjungus variklį. Tai paprastai įvyksta dėl netinkamai įrengtų pagalbinių vartotojų (tokių kaip žibintai arba radijas) arba elektros sistemos gedimų.

Užs. nr. 2737.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video