Populiariausi mitai apie žolės pjovimo techniką (0)

Publikuota: 2021-04-30 Kategorija: Verslas
Populiariausi mitai apie žolės pjovimo techniką
Asociatyvi nuotr.

Kiekvieną pavasarį pradedame su naujais darbais, tarp kurių visuomet atsiduria ir pievutės priežiūra. Tam, kad su šia užduotimi būtų galima susitvarkyti paprasčiau, į pagalbą pasitelkiame ir žolės pjovimo techniką. Jos pasirinkimas šiais laikais yra ypatingai platus, todėl pasirinkti tinkamiausią įrangą yra pakankamai sudėtinga. Ypač tuomet, jei tikime per ilgą laiką nusistovėjusiais ir realybės neatitinkančiais mitais – siūlome susipažinti su populiariausiais iš jų.

Vejos robotai suteikia daugiau vargo, o ne naudos

Ši sodo technika yra pakankamai nauja, todėl nieko stebėtino, kad ir mitų apie ją taip pat netrūksta. Vienas populiariausių iš jų yra tai, jog tokiais įrenginiais yra pakankamai sudėtinga naudotis. Visgi, tai toli gražu neatitinka realybės: vieną kartą juos suprogramavę (tam pasitelksite instrukcijas) ir nustatę pjovimo ribas, vėliau galėsite mėgautis be pastangų padailėjusia pievute. Robotas pats sugrįš pasikrauti į stotelę, o dažnu atveju galės įveikti net ir statesnes įkalnes ar pakankamai solidžius plotus. Be to, gamintojai šią techniką nuolat tobulina, tad visos galimybės dar tikrai nėra išnaudotos.

Benzininės žoliapjovės priežiūra itin sudėtinga

Taip, lyginant su kitais standartinių žoliapjovių tipais, šiems įrenginiams dėmesio reikės daugiau, tačiau priežiūrai tikrai neteks paskirti daugybės laiko. Papildomai turėsite pasirūpinti degalais, prieš sezoną pasikeisti tepalus, valyti oro filtrą ir kas keletą metų pakeisti degimo žvakes. Akivaizdu, kad visoms šioms užduotims neprireiks išskirtinių pastangų, tačiau tikrai liksite patenkinti tokių žoliapjovių efektyvumu.

Mechaninės vejapjovės nėra vertos dėmesio

Šio tipo įrenginiai yra pigiausi ir paprasčiausi, o pjovimui reikia fizinių pastangų, todėl gali pasirodyti, kad tokia technika yra prastesnė už kitus variantus. Visgi, kaip ir bet kurie kiti žoliapjovės tipai, taip ir šis gali pasiūlyti ne vieną privalumą. Be jau minėtos kainos, mėgausitės ir patogiu manevravimu: nesunkiai galėsite įveikti įkalnes, o dėl pakankamai kompaktiško dydžio pravažiuosite net ir pro siauresnes vietas. Be to, mažiau kenksite žolei – tokia įranga ją pjauna tiksliai ir švelniai. Darbas bus tylus, prietaisas lengvas, o jo priežiūra – minimali, tad akivaizdu, kad tokios žoliapjovės visgi yra vertos Jūsų dėmesio.

Sodo traktoriukai yra pervertinami

Ši sodo technika garsėja itin dideliu galingumu ir gali užtikrinti komfortišką darbą – patogiai įsitaisius, galima nupjauti net ir labai didelius žolės plotus. Žinoma, už tokias galimybes tenka ir daugiau susimokėti, todėl atsiranda manančių, jog suteikiami privalumai nėra verti reikalaujamų investicijų. Visgi, pravartu žinoti ir tai, jog tokia technika, naudojant papildomus priedus, gali būti pasitelkiama ir kitiems darbams.

Sniego valymas, lapų grėbimas, žolės aeravimas ir skarifikavimas, dirvos paruošimas, trąšų barstymas, pervežimo, pakrovimo ir išpylimo darbai naudojant traktoriuką taip pat yra atliekami gerokai efektyviau, tad akivaizdu, kad funkcionalumo jam tikrai netrūksta. Jei kieme laukia ir daugiau užduočių, investicijos tikrai netrunka atsipirkti. Plačią jų įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę čia.

Renkantis žoliapjovę, reikia atsižvelgti tik į jos galingumą

Galingumas neabejotinai yra svarbus šių įrenginių parametras, leidžiantis suprasti, kaip sklandžiai jie judės ir su kokiais krūviais galės susidoroti. Visgi, šiuo atveju svarbiausia yra įvertinti, kokiems darbams ketinate žoliapjovę pritaikyti: jei plotai nėra itin dideli, o sustabarėjusių žolių kelyje nepasitaikys, nėra prasmės investuoti į pačią brangiausią techniką. Kur kas aktualiau išsiaiškinti, ar žoliapjovė iš tiesų pratilps pro visus tarpus ir kuo rečiau teks pagalvoti apie jos alternatyvas. Pasirinkimas dabar yra labai įvairus, tad svarbu išsigryninti, ko reikia būtent Jums. Spauskite čia, jei norite susipažinti su vejapjovių asortimentu.

Žoliapjovės – robotai gali pakenkti vejai

Dažnai manoma, jog po pjovimo tokia technika, žolė atrodo tarsi išmindžiota, tačiau iš tiesų yra priešingai. Lyginant su kitais šių įrenginių tipais, robotai yra lengvesni, o jų konstrukcija suprojektuota taip, kad turėtų kuo mažiau įtakos pievutei. Be to, jie turi išmanią sistemą, kuri veikia taip, kad judėjimas būtų kuo efektyvesnis, tačiau tuo pačiu žolei leistų atsigauti. Dėl to jos sluoksnis yra stiprinamas, o ne išdraskomas. Tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl ši technika tinka ir ką tik pasodintai vejai.

Pievutės priežiūrai pakanka vieno įrenginio

Šis mitas iš dalies yra teisingas – jei tinkamai išsirinksite sodo techniką, apie papildomą įrangą neteks galvoti. Tačiau reikėtų turėti omenyje, jog specifiniams darbams verčiau naudoti būtent atitinkam tikslui pritaikytą įrangą. Ypač tuomet, jei norite patrumpinti žolę patvoriuose, siauresniuose praėjimuose ar ketinate susidoroti su kietesnėmis jaunų medelių ar krūmelių šakomis – tokiais atvejais trimeris taps nepamainomu pagalbininku. Iš esmės kiekvienas žolės pjovimui pritaikytas įrenginys pasižymi savais trūkumais ir privalumais – apie tai plačiau skaityti galite čia: https://pigu.lt/lt/g/zoles-pjovimo-technika.

Nustoję tikėti šiais mitais, daug lengviau pasirinksite tokią žolės pjovimo techniką, kuri labiausiai tenkina būtent Jūsų poreikius. Ji patikimai tarnauja ne vienerius metus, todėl sprendimą reikėtų priimti itin atsakingai.

 

Užs. nr. 1323.

Dalintis naujiena

Sponsored Video