Pandemija stipriai smogė Lietuvos tekstilės pramonei (0)

Publikuota: 2021-05-10 Kategorija: Verslas
Pandemija stipriai smogė Lietuvos tekstilės pramonei
Rokiškio Sirena nuotr. / Lelija Rokiškyje

Lietuvos tekstilės pramonė tapo viena iš verslo šakų, kurią koronaviruso pandemija paveikė itin skaudžiai, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ duomenys.

Palyginti su prieškovidiniu laikotarpiu, skirtinguose tekstilės pramonės sektoriuose pajamos krito iki 30 proc., o 17 proc. drabužių siuvimo įmonių bei 15 proc. tekstilės gamybos bendrovių pateko į aukštą ir aukščiausią bankroto rizikos klases, teigiama „Creditinfo Lietuva“ pranešime.

„Lietuvos ekonomikai itin svarbi tekstilės pramonė visame pasaulyje išgyvena neregėtą sukrėtimą. Kartu su paslaugų, turizmo ir maitinimo sektoriais tekstilės verslas patyrė vieną didžiausių smūgių, kurio pasekmės bus juntamos dar daug mėnesių. Artimiausiu metu tekstilės sektoriuje optimizmo nematyti – tai yra ženklas, kad šio sektoriaus verslo partnerius ilgą laiką teks laikyti po padidinamuoju stiklu“, – pranešime sakė „Creditinfo Lietuva“ vadovas Aurimas Kačinskas.

Statistikos departamento duomenimis, tekstilės pramonę Lietuvoje sudaro įmonės, veikiančios drabužių siuvimo, tekstilės gaminių bei odos ir odos dirbinių gamyboje. „Creditinfo“ duomenimis, iš viso minėtas veiklas kaip pagrindines pernai pavasarį nurodė 949 įmonės, šiemet – 942 bendrovės. Nors įmonių skaičius krito neženkliai, tikrąją pandemijos įtaką atskleidžia jose dirbančių darbuotojų skaičius.

Drabužių siuvimo bendrovėse darbuotojų per metus sumažėjo 11,7 proc. nuo 15,1 tūkst. iki 13,4 tūkst., odos ir odos dirbinių įmonėse – 31 proc. nuo 684 iki 472.

„Creditinfo“ atlikta analizė parodė, kad pernai tekstilės gamybos bendrovių pajamos traukėsi 3,1 proc. iki 455,8 mln. eurų. Drabužių siuvimo įmonių pajamos sumažėjo 19,9 proc. iki 365,9 mln. eurų, odos ir odos dirbinių gamybos bendrovių – 30,2 proc. iki 16,2 mln. eurų.

„Labiausiai nukentėjo vidutinės ir smulkios įmonės, veikiančios tekstilės sektoriuje, o didesnės bendrovės dar turėjo užsakymų. Tačiau gali atsitikti, kad tekstilės rinkai toliau traukiantis, šiemet užsakymų mažės ir stambiose įmonėse. O tai reiškia, kad dar daugiau darbuotojų gali būti priversti palikti darbą šiame sektoriuje“, – tvirtino A. Kačinskas.

„Creditinfo Lietuva“  taip pat pastebi, kad iki gegužės pradžios tik ketvirtadalis tekstilės sektoriaus įmonių pateikė finansines ataskaitas už 2020 metus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video