Sausio 13-osios atminimui – pilietiškumo pamokos ir žvakių liepsnelės languose (foto) (0)

Publikuota: 2019-01-11 Kategorija: Švietimas
Sausio 13-osios atminimui – pilietiškumo pamokos ir žvakių liepsnelės languose (foto)
Dijanos Meškauskienės nuotr. /

Sausio 13-oji – viena jautriausių dienų Lietuvos gyvenime. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet Rokiškio rajono mokyklose vyksta edukacinės veiklos, paskaitos apie Sausio 13-tąją ir kiti renginiai, skirti ne tik pagerbti laisvės kovotojus, bet ir supažindinti mokinius su šios dienos svarba.

Atlapuose – neužmirštuolės, širdyse – prisiminimai

Rokiškio Juozo – Tumo Vaižganto gimnazijos senųjų rūmų bei „Romuvos“ padaliniuose šios dienos minėjimas prasidėjo akcija „Neužmirštuolė“. Prieš pamokas mokyklos bendruomenės nariams į atlapus buvo įsegami neužmirštuolės žiedeliai.

Pirmosios pamokos pradžioje mokiniai ant palangių degė žvakutes, žuvusiuosius laisvės gynėjus pagerbė tylos minute. Abejose padaliniuose pirmosios pamokos metu vaikams buvo pravesta pilietiškumo pamokėlė. Per kelis metus žvakelių deginimas bei pilietiškumo ugdymo pamoka tapo mokyklos tradicija. Kaip sakė Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto senųjų rūmų socialinė pedagogė Raimonda Kolyčienė pilietiškumo pamokai ruošėsi patys mokiniai – jie pristatė Sausio 13-tosios įvykius. Tokio paties principo pamoka „Romuvos“ padalinyje jau ilgą laiką vadinama „Atmintis gyva, nes liudija“.

Senųjų rūmų padalinio kieme buvo iš neužmirštuolių žiedų buvo išdėliota širdis, per tikybos pamoką mokiniai karpė kryžius, ant jų užrašė žuvusiųjų vardus ir pavardes, o bibliotekoje galėjo išvysti jautrią nuotraukų parodą, mokyklos erdvėse – stendus su informaciją apie šią dieną.

„Romuvos“ padalinyje pertraukų metu vyko sausio tryliktosios įvykių demonstracija, mokiniai kartu su istorijos mokytoja Dijana Meškauskiene keliavo į kapines prie Lietuvos laisvės gynėjo Alvydo Matulkos kapo, aplankė taipogi laisvės gynėjo, ilgaamžio gimnazijos direktoriaus Gedimino Matiekaus kapą. „Aplankę kapus „pasodinom“ neužmirštuolių darželius, sugiedojom Lietuvos himną,“ – pasakojo D. Meškauskienė. Mokytoja teigė, jog „Romuvos“ padalinio mokiniai kasmet vyksta į bėgimą Vilniuje skirtą Sausio 13-ąjai. “Nuo tada, kai buvo pradėta vykdyti tokia akcija, mūsų mokiniai kasmet vyksta į Vilnių ir taip pamini šią jautrią šventę,” – kalbėjo istorijos mokytoja.

Visi kartu...

Rokiškio progimnazijos šią svarbią progą taipogi minėjo iškilmingai. Kaip teigė Senamiesčio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Palma Švarlienė, prieš pamokas mokiniai prie savo klasių padarė gyvas grandines nešini žvakutėmis. Progimnazijoje mokiniams taipogi buvo vedama pilietiškumo pamoka.

Juozo Tūbelio progimnazijos foje buvo iškabintos nuotraukos bei informacija apie tą dieną vykusius įvykius, o nuo pat ankstyvo ryto progimnazijos languose žybsėjo žvakelių liepsnos, palydimos absoliučia tyla, skirta pagerbti žuvusiems. Po pilietiškumo pamokų, susipažinus su įvykiais bei pristatymais, mokiniai, mokytojai ir kiti mokyklos bendruomenės nariai keliavo į aktų salę, kurioje laukė lietuviška muzika, vaišės. „Nieko pompastiško. Pabūsime tyliai, ramiai. Svarbiausia – visi kartu,“ – sakė progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dalia Petrauskienė.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą