Vadovo kėdėje išbuvo dvejus metus: traukiasi AB „Rokiškio komunalininkas“ vadovas V. Janulis (0)

Publikuota: 2024-04-22 Kategorija: Aktualijos
Vadovo kėdėje išbuvo dvejus metus: traukiasi AB „Rokiškio komunalininkas“ vadovas V. Janulis
Rokiškio Sirena nuotr. / V. Janulis traukiasi iš vadovo pozicijos.

Praėjusį savaitgalį rokiškėnai „puse lūpų“ šnabždėjosi, kad visai netrukus dar viena rajono įmonė liks be vadovo. Pasmalsavus paaiškėjo, kad kalbama apie akcinės bendrovės (AB) „Rokiškio komunalininkas“ direktorių Vladą Janulį, kuris valdybos pirmininkei įteikė prašymą atleisti iš darbo.

Išeina po 26-erių metų įmonėje

Laimėjęs konkursą AB „Rokiškio komunalininko“ direktoriaus vietai užimti, kuriame buvo vienintelis kandidatas, vadovauti įmonei V. Janulis pradėjo 2022 m. vasario 1 d., o prašymą atleisti iš darbo pateikė balandžio pradžioje.

Pasak V. Janulio, įstatymo numatyta tvarka, po prašymo įteikimo atidirbti jis turi dar 20 kalendorinių dienų, tad savo, kaip vadovo, kabineto duris paskutinį kartą užvers paskutiniąją balandžio dieną.  

AB „Rokiškio komunalininkas“ jis dirbo 26-erius metus, o dabar, kaip pats tikino – išeina „į niekur“.

„Tikrai neturiu kitos darbo vietos. Tačiau priėmiau tokį sprendimą, o kokios to priežastys – nenoriu labai komentuoti. Galiu pasakyti tiek, kad bendrovė keitėsi, vietoj vadovavimo vienai, dabar vadovauti reikia trims, sujungtoms į vieną: buvusiam butų ūkiui, Rokiškio komunalininkui ir Juodupės komunaliniam ūkiui. Tikrai yra darbų ir reikalų. Trigubai“, – trumpai tepakomentavo V. Janulis.

Tačiau ne itin malonioje situacijoje vadovas stengėsi įžvelgti ir naudos: „Dabar bent pailsėsiu (šypteli – aut. past.). Nes dirbta be atostogų – juk vadovų darbo grafikas: 24 val. per parą“.  

Traukiasi dėl nuostolių?

Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas pirmadienį šią žinią taip pat patvirtino: „Balandžio 30-oji bus paskutinė vadovo darbo diena. Prašymą atleisti iš darbo jis pateikė kiek anksčiau, tad minėtoji diena yra paskutinė darbo diena jau pagal visus galiojančius įstatyminius terminus“.

R. Godeliauskas nedetalizavo, kodėl vos prieš porą metų prie įmones vairo stojęs V. Janulis traukiasi iš pareigų, tačiau neslėpė jam negailintis pastabų dėl ne itin efektyvaus įmonės finansinio valdymo. Rajono vadovo teigimu, praėjusių metų AB „Rokiškio komunalininko“ veiklos nuostolis siekia apie 200 tūkstančių eurų.

Kaip tik šią savaitę, ketvirtadienį, vyksiančiame Rokiškio rajono tarybos posėdyje V. Janulis pristatys įmonės veiklos ataskaitą.

Anot rajono vadovo, bus skelbiamas konkursas įmonės vadovo vietai užimti, o iki tol, laikinai direktoriaus pareigas eis dabartinis direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Karpavičius.

Kitas pavaduotojas Virginijus Dambrauskas yra rajono tarybos narys, tad norėdamas net ir laikinai eiti įmonės vadovo pareigas, turėtų atsisakyti tarybos nario mandato.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video