Rokiškio miesto gimtadieniui – dvi dienos renginių bei galimas rekordas (10)

Publikuota: 2019-09-04 Kategorija: Renginiai
Rokiškio miesto gimtadieniui – dvi dienos renginių bei galimas rekordas
Renginio organizatorių nuotr. / Miuzikle „Eglė – žalčių karalienė“ šoks ir rokiškėnai.

Rokiškio 520-asis gimtadienis, kurį švęsime rugsėjo 21-22 d.,gausus renginių. Įvairaus amžiaus, įvairaus skonio žiūrovams. Kaip „Rokiškio Sirenai“ pasakojo Rokiškio kultūros centro direktorė Vaiva Baltrūnaitė Kirstukienė, visus renginius jungia kokybės ženklas.

Dvi dienos renginių kompaktiškoje erdvėje

Rokiškio kultūros centro direktorė V. Baltrūnaitė Kirstukienė aiškino, kad nuspręsta miesto gimtadieniui skirti dvi dienas. Atsisakyta idėjos švęsti visame mieste. Būsimos šventės dauguma renginių koncentruosis Rokiškio krašto muziejuje, likusieji – Nepriklausomybės aikštėje. Kodėl buvo priimtas toks sprendimas? Pašnekovė teigia, kad taip nuspręsta atsižvelgiant į realią miesto situaciją. Nes mieste mažėja gyventojų, todėl sunku tikėtis, kad pavyks užpildyti vienu metu kelias erdves. Be to, ir žiūrovams taip patogiau: jie galės greičiau po vieno renginio įsijungti į kitą.

Dviejų dienų šventės, pašnekovės teigimu, taip pat užtenka. Jos koncepcija gerai apgalvota: šeštadienį – renginių, skirtų žiūrėti, diena, o sekmadienį – aktyvių pramogų metas.

„Rokiškis – Lietuvos kultūros sostinė“ tarsi savaime įpareigoja ir renginių kokybei. V. Batrūnaitės Kirstukienės teigimu, šventė formuota akcentuojant ne kiekybę, bet kokybę. Tačiau ir kiekybės nestinga: norintiesiems spėti į visus renginius, bus ką veikti.

Skoningas kvietimas

Miesto gyventojai ir svečiai jau kuris laikas į Rokiškio gimtadienį kviečiami simpatišku ir stilingu vaizdo klipu apie medžiotoją Roką. Kaip kilo šio kvietimo idėja? Juolab, kad kvietime išties daug sąsajų su „Rokiškio sūrio“ nufilmuota nuotaikinga reklama. „Idėja filmuoti šį vaizdo klipą kilo jaunimo festivalio „Vasaros naktys – mūsų naktys“ metu. Į diskusiją buvo atvykęs režisierius Saulius Baradinskas. Diskusijų metu „Rokiškio sūrio“ atstovė Aušra Zibolienė ir papasakojo apie kuriamą reklaminį siužetą. Taip ir užkabino ši idėja. Pamatėme sūrininką Roką ir supratome, kad turime medžiotoją Roką“, – pasakojo V. Baltrūnienė Kirstukienė.

Pašnekovės teigimu, kad abu klipus vienija viena idėja, kurią galima apibūdinti „Rokiškizmas nuoširdžiai“. Ir sūrininkas, ir medžiotojas Rokas – aktorius Dainius Tarutis. Jis puikiai įsiliejo į kūrybinį procesą ir jo sukurtas personažas tampa tarsi miesto simboliu. Jį rokiškėnai ir miesto svečiai pamatys ir derliaus šventės metu.

Pasak V. Baltrūnaitės Kirstukienės, kūrybinis procesas dėliojosi lengvai ir sklandžiai. Idėją ir vaizdo klipo struktūrą subrandino maždaug per savaitę, dar dvi paras užtruko filmavimai ir garso įrašai.

Džiugu, kad į kūrybinį procesą įsijungė ir rokiškėnai. Tikra komandos siela tapo reklaminių klipų kūrimo agentūroje besidarbuojantis Paulius Viduolis. O Birutė Dapkienė specialiai šiam klipui įsigijo savo kiškučius. „Veža, kai žmonės vardan idėjos negaili nei laiko, nei lėšų“, – sakė V. Baltrūnaitė Kirstukienė.

Renginiai – ir tradiciniai, ir nauji

Kadangi Rokiškio gimtadienis – viso miesto šventė, tad natūralu, kad į kūrybinį procesą įsijungė ne tik Rokiškio kultūros centras, bet ir kitos kultūrinės įstaigos. Šventę pradės 10 val. Rokiškio krašto muziejus. Čia veiks paroda „Vaikiška mada XIX-XX a.“ bei dvaro dirbtuvėlės „Aksesuarų paslaptis atskleidus“.

13 val. Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje bus renginys, norintiesiems ne tik švęsti, bet ir giliau pažvelgti į šio krašto kultūrą, istoriją, jas formavusius žmones.

15 val. numatytas Laisvės ir Respublikos gatvių sankryžoje XV Rokiškio langinių tapymo plenero darbų pristatymas. Įdomu tai, kad po jo bus įmūryta kapsulė į būsimo paminklo Tyzenhauzams pamatą. Kur planuojama statyti šį paminklą? „Vieta dar nėra tiksliai žinoma. Manau, tai paaiškės artimiausiu metuׅ“, – sakė pašnekovė.

16 val. Medžiotojų draugija pakvies į atnaujintą trofėjų salę, joje bus surengta gausi paroda. 17 val. Krašto muziejuje bus rengiamas šalies elnių kvieslių čempionatas.

Rokiškio krašto muziejuje rokiškėnai laukiami jau nuo 16 val. – čia šurmuliuos mugė ir atrakcionų parkas.

Šventės kulminacija – puota ir masinis spektaklis

18 val. prasidės šventės kulminacija – teatralizuota medžioklės ir derliaus šventė „Medžiotojo Roko puota“. Kaip pasakojo pašnekovė, joje bus jau minėtasis medžiotojas Rokas bei grafas, kurio vaidmenį atliks rokiškėnas aktorius Antanas Rudokas. Šventės pasakojimas suksis apie medžioklę, derlių, ūkio ir dvaro darbus. Į šį renginį kūrybingai įjungtos ir rajono seniūnijos, jų kultūros darbuotojai, saviveiklininkai.

Iš puotos natūraliai bus pereita į masinį spektaklį – miuziklą „Eglė – žalčių karalienė“.  „Džiaugiamės, kad pavyko išlaikyti tradiciją kas penkerius metus surengti masinį spektaklį“, – sakė V. Baltrūnaitė Kirstukienė. Ji priminė ankstesnius įspūdingus reginius: 2009 m. pasakojimą apie Sofiją Tyzenhauzaitę, 2014 m. – miuziklą „Tadas Blinda“, o šiemet – Roko Radzevičiaus ir Aistės Smilgevičiūtės kūrinį „Eglė – žalčių karalienė“. „Smagu, kad mus įsileido į šį kūrinį“, – sakė pašnekovė. Mat jame žalčius vaidins geriausi Rokiškio choreografijos mokyklos buvę ir esami auklėtiniai. Maždaug rugsėjo viduryje į Rokiškį atvyks režisierius Gytis Ivanauskas repetuoti su rokiškėnais šokėjais.

V. Baltrūnaitė Kirstukienė neslepia: spektakliui, kuriame būtų „daugiau mūsų“, kitaip sakant, daugiau rokiškėnų, elementariai pritrūko laiko. „Į Rokiškio gimtadienio organizavimą įsitraukiau tik balandį. Tad buvo jau labai mažai laiko kažką naujo. Ačiū miuziklo kūrėjams, kurie sutiko rokiškėnus įsileisti į savąjį kūrinį“, – sakė ji. Pašnekovė pabrėžė, kad skubos buvo atsisakyta vardan svarbiausio tikslo – kokybės.

Pasidžiaugus įspūdingu miuziklu, laukia ne mažiau įspūdingi fejerverkai.O po jų – elektroninės muzikos naktis „Memento“. Kaip teigė pašnekovė, mieste juntamas poreikis tokiems muzikos, šokių renginiams, skirtiems jaunimui. Tad rokiškėnai ir miesto svečiai turės progą savajame mieste pasijusti ir pasilinksminti tarsi klube. Juolab, kad kai kam iš tokios šventės grįžti namo dar prieš vidurnaktį yra tiesiog nepriimtina...

Šventė keis lokaciją

Rugsėjo 22-ąją, sekmadienį, rytiniai šventės renginiai kraustysis į Nepriklausomybės aikštę. Ten jau nuo pačio ryto – 8 val. – šurmuliuos mugė. 10 val. – tradiciniai šv. Mato atlaidai Rokiškio bažnyčioje. Po jų, 11 val. Nepriklausomybės aikštėje – Sporto pusryčiai. Jau „Rokiškio Sirenos“ anonsuotas „Grizlio“ turnyras, jungsiantis galiūnų ir jėgos trikovės varžybų elementus, mini Zumba fiesta ir Dvaro mylios bėgimas.

11 val. į Nepriklausomybės aikštės 22-ojo namo kiemą kvies plenero „Miesto metraštininkas“ darbų paroda.

O nuo vidurdienio vėl gyva bus Rokiškio krašto muziejaus erdvė. Ten lauks mugė, atrakcionų parkas, 13 val. pražys Šeimos pieva. Atrakcionais, edukacijomis, konkursais.

Laukia kiškių

Vienas svarbiausių Šeimos pievos akcentų bus rekordo siekimas. „Agentūros „Factum“ klausėme, ar yra koks rekordas, susijęs su kiškiais. Pasirodo, jei tokio siektume, būtume pirmieji“, – sakė V.Baltrūnaitė Kirstukienė. Kol kas gvildenamos dvi rekordo idėjos. Pirmoji: rokiškėnai ir miesto svečiai būtų kviečiami atsinešti savo augintojus – kiškius ir triušelius. Antroji – rekordui siekti atsinešti pliušinius kiškius. „Norisi spalvoto, vaikiško, nuotaikingo rekordoׅ“, – kalbėjo pašnekovė.

Aukšta klasė

O po šių pramogų – laikas muzikos gurmanams. 14 val. smagiais ritmais džiugins Kauno Bigbendas su koncertine programa „Švieski man vėl“.  Tai bus 18-os muzikantų atliekamos gražiausios Stasio Povilaičio dainos. A. ir R. Difartai pakvies pasiklausyti gražiausių pasaulio pop ir rock muzikos duetų. „Tai puiki programa muzikos gurmanams, brandiems žiūrovams, kurie vertina kokybę, gyvą garsą ir nuoširdžias emocijas“, – sakė V. Baltrūnaitė Kirstukienė. Jaunimui šventę dovanos projekto „Kuriu ir mokausi“ dalyviai bei grupė „Fash Voyage“.

 16 val. Rokiškio bažnyčioje Vargonų muzikos festivalio koncertas. Jame giedos garsusis choras „Ąžuoliukas“.

O visus renginius, it vyšnaitė tortą, vainikuos pianistės Goldos Tatz-Vainberg rečitalis.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą