Žolinės šventėje pašventinta Onuškio vėliava (foto) (0)

Publikuota: 2019-08-16 Kategorija: Renginiai
Žolinės šventėje pašventinta Onuškio vėliava (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Žolinės šv. Mišiose Juodupės, Onuškio ir Lukštų klebonas Aivaras Kecorius pašventino Onuškio vėliavą.

Onuškis – Rokiškio bendraamžis: abu šiemet švenčia 520-ąjį gimtadienį. Tik onuškiečiai – mėnesiu anksčiau, per tradicinius Žolinės atlaidus. Šia proga iškilmingai pašventinta miestelio vėliava ir iškelta pačioje garbingiausioje vietoje – ant bažnyčios pastato.

Pasipuošė ypatingai šventei

Žolinių rytą nuo pat Juodupės į Onuškį važiavo kone ištisinė automobilių kolona. Kartu su onuškiečiais pasidžiaugti švente suvažiavo Lukštų, Aleknų, Didsodės, Juodupės žmonės. Gausu buvo ir kraštiečių. Onuškio bažnyčia svečius pasitiko šventiškai pasipuošusi: atnaujinta šventoriaus tvora, pagražinta varpinė. O bažnyčios viduje akį džiugino gėlių, ypač kardelių gausa. Iš kur jų čia tiek daug? Paslaptį išdavė Juodupės seniūnas Valdas Adamonis. Pašnekovo teigimu, kardelius specialiai šiai šventei augina Onuškio bendruomenės vadovė Elena Blažienė.

Kartu su bendruomenės veikliais žmonėmis ji ne tik bažnyčios puošyba pasirūpino, bet ir procesijai suorganizavo ne tik vėliavų nešėjus, bet ir mažąsias gėlių bėrėjas, kurias jau ir ne visuose didesniuose miesteliuose per atlaidus galima pamatyti.

Ne veltui Juodupės, Onuškio ir Lukštų klebonas Aivaras Kecorius pabrėžė, kad Onuškyje parapija ir bendruomenė reiškia tą patį.

Pamaldose – svečias kunigas ir Obelių choristai

Kaip ir dera atlaiduose, viešėjo ir svečias kunigas – Obelių, Aleksandravėlės ir Kriaunų klebonas Laimonas Nedveckas. Jis jau trečius metus talkina Žolinių dieną Juodupės, Onuškio ir Lukštų klebonui Aivarui Kecoriui. Kol pastarasis skaitė Žodžio liturgijos skaitinius, svečias kunigas klausė išpažinčių. Šv. Mišiose giedojo Obelių choristai.

Savo pamoksle klebonas A. Kecorius kalbėjo apie žmogiškumą, apie pasirinkimus, kurie kaip prieš daugiau nei du tūkstančius metų lėmė Švč. Mergelės Marijos gyvenimą, taip ir dabar lemia mūsų gyvenimus. Apie gebėjimą priimti tai, ką siunčia Dievas, prasmingai išnaudoti jo dovanotą laisvos valios dovaną.

Šv. Mišių metu buvo tradiciškai pašventinti tikinčiųjų žolynai, vaisiai, daržovės, javai ir kitos šio derliaus dovanos.

Onuškio simbolis

Po šio palaiminimo į bažnyčią buvo iškilmingai įnešta Onuškio vėliava. Joje – miestelio simboliu tapusio dvaro paveikslas ir užrašas „Onuškis 1499“. Bendruomenės pirmininkė E. Blažienė džiaugėsi, kad miestelis pagaliau turės savo ženkląį. Liudijantį jos kruopščiai surinktą ir muziejuje saugomą miestelio istoriją, ir tai, kuo jo žmonės gyvena ir džiaugiasi šiandien. Kunigo pašventinta vėliava giedant Lietuvos himną suplevėsavo šalia Trispalvės.

Po šios iškilmingos akimirkos netrūko sveikinimų ir dovanų veikliai Onuškio bendruomenei. E. Blažienė buvo apdovanota Juodupės seniūno padėka. Savo gražiausius linkėjimus onuškiečiams skyrė Lukštų ir Juodupės saviveiklininkai. Ir prie vaišių stalo buvo skalsu kalbos apie miestelio gyvenimą ir jo perspektyvas.

Buvo prisiminta ir tai, kad šiemet Onuškio bažnyčia mini 245 metų sukaktį. Taip pat nepamirštas ir vienas garsiausių šio krašto žmonių – išeivijos vyskupas Antanas Deksnys, nuo kurio išėjimo pas Viešpatį sukako 20 metų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą