Žolinė Kamajuose: potyriai kūnui ir penas sielai (2)

Publikuota: 2019-08-16 Kategorija: Renginiai
Žolinė Kamajuose: potyriai kūnui ir penas sielai
Kamajų parapijos archyvo nuotr. / Basų kojų tako fragmentas.

Žolinė – Švč. Mergelės Marijos į dangų paėmimo diena. Prieš maždaug 70 metų tai, kad ji buvo paimta į Dangų ne tik siela, bet ir su kūnu, popiežius paskelbė tikėtina tiesa. Apie tai Kamajuose Žolinės atlaiduose liudyta subtiliai: apie žmogaus kūniškąjį netobulumą ir jo kelią link Dievo priminė specialus takas, o dvasiai peno davė įstabus kraštiečių koncertas.

Nors basų kojų takas yra populiari pramoga, tačiau juos kuriant iki šiol dažniau buvo galvojama apie kūniškuosius pojūčius, atsiskleidžiančius žengiant skirtingų faktūrų tako sektoriais. Kamajiškiai gi šį taką kurdami sujungė kūniškuosius potyrius su dvasinio tobulėjimo dalykais.

Toks takas – savotiškas išbandymas. Juk į atlaidus žmonės ateina pasipuošę pačiais gražiausiais drabužiais ir, žinoma, batais. O čia staiga pasiūlymas juos nusiauti. Ėjimas basomis katalikiškoje tradicijoje turi gilią prasmę. Tai nusižeminimo ženklas. Kai paminama savoji puikybė ir didybė. Kelias – taip pat vienas kertinių simbolių krikščionybėje. Tai žmogaus gyvenimas, kurį jis nueina pakeliui į Amžinybę. Pasak Kamajų, Duokiškio ir Salų klebono Andriaus Šukio, kiekviena kelio sekcija simbolizuoja ne tik Dievo išbandymus, bet ir jo dovanas... Basomis pajusti šieno trapumą, grūdų birumą, žinoma, įdomu. O štai akmens kietumas ar kankorėžio aštrumas – ne pats maloniausias jausmas basai ir jautriai, prie komfortiško gyvenimo pripratusiai šiuolaikinio žmogaus pėdai...

Šie pojūčiai kalba žmogui apie Dievo malones: apie valios tvirtumą, apie sveikatos dovaną. Šiame siaurama take, simbolizuojančiame žmogaus menkumą prieš Dievo didybę, žengiantįjį lydi vienuolika minčių apmąstymams. Paskutinioji tako stotelė – prie laistytuvo kojoms nusiplauti. Kojų plovimas yra vienas iš tų ritualų, apie kuriuos daug kalbama Šventajame Rašte. Ir Jėzus plovė savo mokiniams kojas. Šis veiksmas – žmogaus atgailos simbolis. Taką kūrė Sigita Turkevičienė, Laima Nakienė ir kiti Kamajų parapijos tikintieji.

Taigi, nuėję išbandymų taką į bažnyčią, tikintieji ją rado ypatingai išpuoštą. Vėlyvomis gėlėmis, sodų obuolių vazose bylojančią apie Žolinės prasmę. Apie padėką Viešpačiui už jo laimintas pastangas, siekius, tikslus. Kurie davė derlių...

Šventę papuošė įspūdinga kraštiečių Dalios Šešelgienės – LMTA koncertmeisterės, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos smuiko mokytojos bei jos sesers Saulės Lapėnaitės - Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos koncervatorijos fortepijono mokytojos įspūdingas koncertas.

Šią Žolinę Kamajuose viešėjo ir tikinčiųjų pamėgto Marijos radijo savanoriai.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą