Jurgio Kairio skrydis kriauniškiams gniaužė kvapą (foto+video) (2)

Publikuota: 2019-07-13 Kategorija: Renginiai
Jurgio Kairio skrydis kriauniškiams gniaužė kvapą (foto+video)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Legendinio Jurgio Kairio skrydis virš Kriaunų.

Prasidėjo Kriaunų šventė, truksianti dvi dienas. Tačiau jau šeštadienio vidurdienį ji pasiekė apogėjų: net nežinantis, kuriame rajono yra tos Kriaunos, nesunkiai galėjo rasti šį atokų miestelį: tereikėjo važiuoti paskui automobilių koloną. Kriauniečius ir svečius su tituliniais Dievo apvaizdos atlaidais ir miestelio švente  atvyko pasveikinti legendinis lakūnas Jurgis Kairys.

Prieš skrydį jis susitiko su miestelio bendruomene. O jau 12 val. turėjo prasidėti įspūdinga legendinio lakūno programa danguje. Skrydžiui J. Kairys pakilo iš Rokiškio aerodromo. Ir nuo Rokiškio pusės danguje netrukus pasirodė jo sidabraspalvis lėktuvas. Pirmąja figūra lakūnas pademonstravo tai, ką mano apie kriauniečius ir jų šventę: lėktuvas dūmais nupiešė širdį, pervertą strėle. Tik sumanymo grožį šiek tiek sugadino debesis, kuris uždengė lygiai pusę širdelės. Bet žiūrovai kaip mat perprato sumanymą ir žavėjosi lakūno išrandingumu. O po to – viena už kitą sudėtingesnės figūros. Ir dangaus žydrynėje, ir pažeme, tad ne kartą žmonės galėjo pasigrožėti J. Kairio lėktuvu ir piloto meistryste. Maždaug 15 minučių trukęs pasirodymas atrodė tarsi viena akimirka. Ir pamojavęs sparnais žiūrovams, lėktuvas pasuko Rokiškio link.

O kriauniškiai neskubėjo skirstytis: apsilankė mugėje ir seniūnijos bendruomenių kiemeliuose, belaukdami koncerto ir numatytųjų apdovanojimų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą