Ir vėl kviečia žygis „Laisvės vardan“ (3)

Publikuota: 2020-03-02 Kategorija: Renginiai
Ir vėl kviečia žygis „Laisvės vardan“

Šį savaitgalį rajono žmones ir svečius jau septintąjį kartą kvies žygis „Laisvės vardan“. Jis – puiki proga susipažinti su Jūžintų krašto istorija, gražiausiomis jo vietomis. 20 km trasa įveikiama kiekvienam, tereikia tik noro ir užsispyrimo.

Praktiniai pastebėjimai rengiantis žygiui
„Rokiškio Sirenos“ komanda pėsčiomis įveikė dviejų žygių trasą: Juodupės ir Rokiškio kaimiškosios seniūnijos keliais. Pasirengti žygiui reikia kelių dalykų: patogių neperšlampamų batų. Jie svarbiausi: svarbu, kad batai būtų pranešioti ir netrintų kojos. Šiek tiek nuo to apsaugo ir paprastos megztos vilnonės kojinės. Taip pat žygyje reiktų lengvos patogios aprangos bei atšvaitų. Nereiktų užmiršti vandens bei lengvų kaloringų užkandžių: riešutų, šokolado, specialių batonėlių ar panašių dalykų.
Kadangi žygyje nėra nei pirmos, nei paskutinės vietos, todėl einama patogiu tempu, priimtinu net tiems, kurie neįpratę dažnai vaikščioti. Be to, žygio dalyvius vienija draugiška atmosfera: čia pakeleiviai išties pagalbos ranką žengiant miško taku, pasiūlys vandens. Baimintis, kad atsiliksite ar pasiklysite – neverta: grupė žengia gana kompaktiškai ir tų, kurie šiek tiek atsiliko, palaukiama.
Žygeivius paprastai lydi automobiliai, kuriuose būtų pavėžėjami nebegalintys tęsti žygio dėl traumos ar nuovargio. Žygio organizatorius Tomas Kazulėnas primena, kad žygiuojama savo malonumui, tad neverta aukoti sveikatos ir bandyti žygiuoti pro sukąstus dantis. Tačiau norinčiųjų žygio kilometrus įveikti lydinčiame automobilyje paprastai neatsiranda.
O įveikus žygio trasą, paprastai neskubama skirstytis: žygeiviai bendrauja, dalinasi įspūdžiais, vaišinasi tradicine kareiviška koše.  

Gausus būrys žygeivių
Šis žygis paprastai sulaukia didžiulio dėmesio: jame kasmet dalyvauja per du šimtus žygeivių.
Jame dalyvauti gali kiekvienas norintysis: išankstinė registracija nebūtina. Asmenys iki 16 metų gali dalyvaut tik su lydinčiu asmeniu. 16-18 m. asmenys privalo turėti tėvų sutikimą. Už sveikatą ir kitas pasekmes žygio metu atsako patys dalyviai.
Žygyje tradiciškai dalyvaus Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos kariai. Taip pat ir jaunieji rajono šauliai, skautai, moksleiviai.
Tradiciškai laukiama ir svečių iš kitų rajonų.
Tai smagus būdas prasmingai atšvęsti Lietuvos valstybės atkūrimo 30-metį be raudų, minėjimų ir kitų tradicinių renginių. Beje, šiame žygyje netoleruojama politinė propaganda.

Žygio programa:
DATA IR LAIKAS:
2020 kovo 7 d. 10.30 val.
ŽYGIO STARTAS:
Jūžintų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia/vienuolynas
MARŠRUTAS:
Jūžintų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia/vienuolynas – Gačionių dvaras (baronų Rozenų dvaras) – Tarnavo dvaras (grafų Vaizenhofų dvaras) – Rašų ežeras - Jūžintai  
FINIŠAS
Jūžintų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia/vienuolynas (ten pat kur ir startuosime)
Žygio pabaigoje Jūžintuose vaišinsimės kareiviška koše ir šilta arbata!
ŽYGIO DISTANCIJA:
Apie 20 kilometrų (įveikiami kiekvienam iš Jūsų!)

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą