„Auksinis protas“ Tautodailės galerijoje: nauja komanda ir išretėjusios senbuvių gretos (video) (4)

Publikuota: 2020-10-07 Kategorija: Renginiai
„Auksinis protas“ Tautodailės galerijoje: nauja komanda ir išretėjusios senbuvių gretos (video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / DVI komanda įsiamžino prie įspūdingų tapytų durų, su tautodailininkų išaugintais dekoratyviniais moliūgėliais.

„Auksinio proto“ žaidimas laikinai išsikraustė iš rajono savivaldybės pirmojo aukšto salės į Tautodailės galeriją. Kraustynių priežastis – rinkimai. Mat ten, kur antradieniais virė intelektualios kautynės, dabar vyksta išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Ir „Auksinio proto“ Rokiškyje rengėjas Gintautas Lungys neslepia: po svetingais Tautodailės galerijos skliautais žaidimas viešės mažiausiai kol pasibaigs Seimo rinkimų antrasis turas. Aplinkos pakeitimas komandas pradžiugino: pertraukėlės metu daugelis žaidėjų skubėjo pasigrožėti rajono auksarankių darbais.

Nauja komanda ir sumažėjusios senbuvių gretos

„Auksinio proto“ komandų ratas plečiasi: jų gretas papildė „Stataus kampo“ žaidėjai. Kol kas tai buvo duetas, tačiau, galbūt, ateityje ši ekipa išplės savo gretas. Tačiau kaip duetui, ir dar naujokams, jie pasirodė išties gerai: kiekviename ture rinko taškus. Tuo tarpu kai kurių senbuvių gretos taip pat išretėjo, pavyzdžiui,  „Perspektyvūs“ taip pat žaidė tik dviese. „Rodamkių ir tūzų“ komandoje, lyginant su praėjusiu žaidimu, dalyvių padaugėjo. Nemenkos buvo ir „Jau sugalvojom“ gretos, o DVI žaidė pilnos sudėties: visi penki žaidėjai. Jau trečiąjį kartą iš eilės nebuvo smagios ir jaunatviškos „Rūsio“ komandos.

G. Lungys kviečia rokiškėnus burtis į komandas ir pildyti „Auksinio proto“ žaidėjų gretas: juk tai puiki proga smagiai praleisti antradienio vakarus, prisiminti pamirštus dalykus, sužinoti naujų, praplėsti akiratį.

Sunkiausias sezono žaidimas

Šį antradienį komandos sėdo už stalų spręsti „Auksinio proto“ 14-ojo sezono 5-ojo žaidimo užduočių. Nors komandoms atsakinėti sekėsi gerai, visgi daugelis kalbintųjų neslėpė, kad tai sudėtingiausias sezono žaidimas. Pirmasis turas geriausiai sekėsi DVI. Ši komanda surinko 14 taškų ir išsiveržė į lyderius, artimiausi persekiotojai „Rodamkės ir tūzai“ surinko 10. Antrasis turas buvo apylygis: „Jau sugalvojom“ gavo 14 taškų, DVI bei „Rodamkės ir tūzai“ – po  12-ka. Įdomu tai, kad kartais teisingas sprendimas ture apie vienaskaitinius ir daugiskaitinius daiktavardžius gali ateiti ir paskutinę sekundę: taip nutiko DVI, kurie ilgai diskutavę apie dviejų pasaulyje garsių aukcionų dvikovą, kurios baigtį lėmė daugiskaitinis daiktavardis, jie paskutinę akimirką įrašė „žirklės“.

Pirmuosius turus labai neblogai sužaidė naujokai: „Status kampas“ rinko atitinkamai 6 ir 8 taškus, ne per toliausiai atsilikdami nuo kitų komandų. Trečiasis turas, tradiciškai skirtas JAV, šįsyk buvo apie JAV menininkes moteris. Meno srityje stipriausi buvo „Perspektyvūs“, surinkę 16 taškų, ir DVI, kurių sąskaitoje buvo 12-ka. Po šio turo prasidėjo didžioji intriga: nors DVI ramiai ir užtikrintai tolo nuo varžovų, tačiau jų pastangas niekais galėjo paversti kurios nors komandos atsakytas bonus klausimas, kurių vertė ketvirtajame ir penktajame turuose atitinkamai yra 8 ir 10 taškų. Ketvirtajame ture, skirtame Belgijai, po 16 taškų surinko ir DVI, ir antroje vietoje įsitvirtinę „Rodamkės ir tūzai“. Po šio turo DVI turėjo jau 54 taškus, o „Rodamkės ir tūzai“ – 48,     tad norint pasivaržyti dėl  lyderystės pastariesiems reikėjo tikėtis, kad arba  atsakyti brangiausią bonus klausimą, arba tikėtis, kad karių savanorių ir jų bičiulių  ekipa visiškai prastai sužais paskutinįjį turą.

Paskutiniajame ture juoko bangą sukėlė pirmasis klausimas, kurį vedėjas G. Lungys pristatė kaip „ypatingai MUMS sunkų klausimą“. Klausiama buvo, kokį miestą turėjo omenyje vieno lietuvio Vokietijoje sutiktas vietinis, kuris žinojo tik Kauną ir tą kitą miestą. Bet Kauno dydį jis įvertinęs netiksliai, todėl tą kitą miestą, kurį XVIII a. pertvarkė ten gyvenusi Tyzenhauzų giminė, laikęs dideliu, o Kauną... mažu. Ir kažin koks tai galėtų būti miestas? Žinoma, kad... Rokiškis. Antrasis turo klausimas buvo lyg tyčia sumanytas DVI komandai. Mat klausiama buvo, kokio objekto garbei buvo pavadinti keli Britanijos miestai. Plimuto pavadinimas kilo iš Plimo jų, Sidmuto – Sido jų, Didžiojo Jarmuto – iš Jaro jų. Kas tos „jos“, jei taip vadinama ir ginklo vamzdžio dalis, iš kurios išlekia kulka. „Va būtų gražiausia, jei suklystume“, – žinodami, kad neklysta lapelyje įrašę „žiotys“, juokavo DVI žaidėjai, iš kurių trims ginklas pažįstamas iki smulkiausių detalių.

Pamažu artėjo paskutinysis, sunkiausias bonus klausimas. Jame pateiktas paveikslėlis, kuriame pavaizduota kerpė. Žaidėjams reikėjo atspėti, kokia tai rūšis, jei Lietuvoje yra panašaus pavadinimo lankytinas objektas. Teisingo atsakymo – Meškos pėda – nežinojo nė viena komanda. Tačiau teisingai atsakę į 8 iš 10 paprastųjų penktojo turo klausimų, ir surinkę 70 taškų, žaidimą užtikrintai laimėjo DVI.

Antri liko „Rodamkės ir tūzai“ su 56 taškais, trečiąją-ketvirtąją vietas pasidalino „Perspektyvūs“ ir „Jau sugalvojom“. Naujokai „Status kampas“ surinko 22 taškus, tačiau kaip naujokams, ir tik dviese žaidusiems, tai labai neblogas rezultatas.

Geriausiųjų šimtuke – trys rajono ekipos

Sezono turnyrinė lentelė skaičiuojama atmetus dviejų prasčiausiai sužaistų žaidimų rezultatus. Taigi, po penkių turų iš mūsų rajono komandų (primename, kad „Auksinis protas“ žaidžiamas ne tik Rokiškyje, bet ir Kamajuose, ten varžosi trys komandos), kol kas geriausiai sekasi būtent Kamajų ekipai „Keturrakiai“: jei per tris įskaitinius žaidimus surinko 224 taškus ir bendrojoje visos šalies komandų įskaitoje užima 67-71 vietą. Antri iš rajono komandų žengia DVI, per tris žaistus žaidimus (kadangi jie į žaidimą įsijungė tik nuo sezono trečiojo žaidimo, tai ir neturi galimybės išminusuoti dviejų prasčiausių rezultatų), surinkę 222 taškus, jie dalinasi 72-76 vietas. „Perspektyvūs“, turintys 218 taškų, yra 85-89-ti. Viso klasifikuota 439 komandos.

Mažųjų miestų įskaitoje „Keturakiai“ yra 31-32. DVI užima 33-34 vietą, „Perspektyvūs“ – 38-ti. Viso šioje įskaitoje yra 191 komanda.

Kitas žaidimas Rokiškyje taip pat vyks Tautodailės galerijoje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video