Šiltnamis tarnaus ir rudenį: ką sodinti vėlyvam derliui (1)

Publikuota: 2020-09-03 Kategorija: Laisvalaikis
Šiltnamis tarnaus ir rudenį: ką sodinti vėlyvam derliui
Rokiškio Sirena nuotr. / Pomidorai

Agurkų, pomidorų ir paprikų derlius šiltnamyje baigėsi? Tačiau tai tikrai nereiškia, kad prasidėjus rudeniui baigėsi ir šiltnamio sezonas.

Ruduo šiltnamyje gali būti gyvas, žalias ir derlingas. Salotos, prieskoninės žolelės ir kiti greitai augantys augalai – puikus pasirinkimas vėlyvam rudeniniam derliui.

Rudeninį šiltnamio įdarbinimą patartina pradėti nuo švaros. Pasibaigus vasarinėms daržovėms šiltnamį rekomenduojama kruopščiai išvalyti: išrauti derlių jau subrandinusius augalus, pašalinti jų liekanas ir šaknis.

Išrautus augalus galima panaudoti kompostui, jei šiltnamio nevargino kenkėjai ir ligos, Bet to neišvengus saugiausias variantas būtų liekanas sudeginti.

Po vasarinio derliaus šiltnamio žemė būna nualinta, todėl ją būtina pasodrinti mineralinėmis trąšomis. Prieš tai dar reikia pasirūpinti dirvožemiu: jį gerai išpurenti.

Patręšus ir perkasus šiltnamio žemę patartina suformuoti norimas lysves. Tą daryti svarbu kiek kitaip nei auginant pomidorus, agurkus, paprikas: lysvės turėtų būti nedidelės, lengvai prieinamos.

Šiltnamio dirvai po vasaros neretai trūksta ne tik maistinių medžiagų, bet ir drėgmės. Dėl šios priežasties prieš augalų, skirtų rudeniniam derliui, sodinimą labai svarbu gausiai palieti dirvą: rekomenduotina dvi-trys dienos prieš sėją.

Rudenį sodinti vertėtų tuos augalus ir tas kultūras, kurios sudygsta ir užauga pakankamai greitai.

Sėti salotas, baltuosius ridikus reikėtų pirmosiomis rugsėjo dienomis, ridikėlius, krapus – iki rugsėjo vidurio. Sėklas patartina padaiginti, kad kuo greičiau spėtumėte pasimėgauti šviežiu derliumi.

Špinatai, petražolės ar kitos greitai sudygstančios prieskoninės žolelės taip pat puikiai gali augti šiltnamyje rudenį.

Jei rudeninis derlius jums neaktualus, patartina šiltnamį iškart užsėti sideratinėmis kultūromis, pavyzdžiui, baltosiomis garstyčiomis.

Šiltnamyje dažniausiai metai iš metų auginamos tos pačios daržovės ir dėl to prastėja dirvos kokybė.

Jei dirvožemis gerinamas vien trąšomis, kyla rizika, kad jame ims trūkti organinių medžiagų. Situaciją pataisys būtent sideratinės kultūros, dar vadinamos žaliosiomis trąšomis. 

šiltnamis

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video