LRT televizija vėl Rokiškyje! (0)

Publikuota: 2022-07-19 Kategorija: Kelionės po Rokiškio kraštą
LRT televizija vėl Rokiškyje!
Rokiškio Sirena nuotr. / Paskutiniai suderinimai prieš reportažą

„Tyzenhauzų paveldo“ vystoma idėja Rokiškio miestą puošti malevotomis lunginyčiomis sulaukė LRT televizijos dėmesio. „Tyzenhauzų paveldo“ pirmininkas Giedrius Kujelis laidos „Laba diena, Lietuva“ rengėjams sakė, jog šiais metais planuojama nutapyti 20 langinių ir jau beveik žinoma, kokie namai jomis galėtų pasipuošti. Nors yra tradicija tapytomis langinėmis puošti medinius namus, šiais metais bus papuoštas ir vienas mūrinis namas. Langinių tapymo plenere planuoja prisijungti dailininkai iš užsienio. Prioritetas, kur kabės langinės buvo teikiamas Rokiškio miesto Respublikos, Vilniaus gatvių ir  Nepriklausomybės aikštės namams. G.Kujelis pasidžiaugė, jog vos tik išplatinus informaciją sulaukė didelio gyventojų susidomėjimo.

Projektą „XVIII Rokiškio langinių tapymo pleneras“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Rokiškio rajono savivaldybė.

Rokiškio turizmo ir verslo informacijos centro vadovė Lina Valotkienė sako, jog Rokiškis unikalus savo tapytomis langinėmis, o ateities planuose yra idėja jas sužymėti QR kodais, kad besidomintieji gautų ir informacijos – kaip atsirado konkrečios langinės, kas jas tapė ir pan. Vystant langinių idėją atsirado ir didžiosios, kilnojamos langinės, prie kurių rengtas LRT reportažas. Jos šiuo metu pastatytos taip, kas fotografuojant būtų galima užfiksuoti nuostabų Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios vaizdą.

LRT televizija, nufilmavusi reportažą apie langines, išskubėjo pakalbinti Savivaldos atstovų apie policijos pareigūnų pritraukimą į Rokiškį ir dar truputį pasidairyti mieste, tad reportažų iš mūsų miesto dar tikrai sulauksime.

P.s. o kol pašnekovai laukė atvykstančios televizijos, turėjo galimybę susipažinti su naujausiomis krašto žiniomis, kurias skelbia rajono laikraštis „Rokiškio Sirena“.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video