Išvyką į Obelius paskatino šilti prisiminimai (0)

Publikuota: 2022-07-18 Kategorija: Kelionės po Rokiškio kraštą
Išvyką į Obelius paskatino šilti prisiminimai
Organizatorių nuotr. / Nuotraukose svečiai iš Tauragės ir Šilalės Obelių kapinėse ir Laisvės kovų istorijos muziejuje

Būrelis veiklių ir nuoširdžių asmenybių apsilankė Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose erdvėse. Netikėta pažintis atskleidė ir apsilankymo tikslą. Svečiai iš Tauragės ir Šilalės kiekvienais metais tradiciškai lankosi skirtingose Lietuvos vietose. Šių metų pažintinėje kelionėje bendraminčiai pasiekė Rokiškio kraštą.
Kartu buvęs santūrus Romas atskleidė apsilankymo tikslą Obeliuose. Jis pasakojo, kad būdamas studentu apie 1990-uosius metus keletą metų glaudėsi pas partizanų vado Balio Vaičėno-Liubarto-Pavasario (1915-1951) seserį Emiliją Vaičėnaitę (1919-2007). Išlikę Romo šilti prisiminimai apie šią reiklią ir drąsią asmenybę bei jos draugus ir paskatino atvykti kartu su bendraminčiais į Obelius, aplankyti muziejų, kapines, pagerbti Emilijos Vaičėnaitės ir muziejaus įkūrėjo Andriaus Dručkaus atminimą.
Simboliška, svečiai apsilankė liepos 13-ąją, kai prieš septyniasdešimt septynerius metus Obelių šilo mūšyje Emilijos Vaičėnaitės brolis Balys Vaičėnas su bendražygiais drąsiai stojo į mūšį su gausia sovietine kariuomene.
Nuotraukose svečiai iš Tauragės ir Šilalės Obelių kapinėse ir Laisvės kovų istorijos muziejuje.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video