Planuojate įsigyti šunį? Veterinaro patarimai būsimiems „tėveliams“ (0)

Publikuota: 2024-01-17 Kategorija: Gyvenimas
Planuojate įsigyti šunį? Veterinaro patarimai būsimiems „tėveliams“
Asociatyvi nuotr.

Daugeliui šeimų šuns įsigijimas yra labai didelis ir rimtas žingsnis. Ne veltui yra sakoma, kad šuo turi tapti šeimos nariu, kad nebūtų jokių jo atidavimo opcijų, kad jis gautų tiek meilės, kiek jam reikia. Žinoma, svarbu ne tik dėmesys, tačiau taip pat ir vitaminai, fizinio aktyvumo palaikymas bei kita priežiūra apie kurią jums plačiau gali papasakoti klinikos Siaurio Šnauceris veterinarijos gydytojai.

Jeigu planuojate šuniuko įsigijimą – reikia nepamiršti kelių paprastų smulkmenų, kurios leis paprasčiau integruoti naujo šeimos narios būvimą Jūsų namuose. Siaurio Šnauceris veterinarijos gydytojai pateikia kelis esminius aspektus, kurie leis geriau suprasti – kas Jūsų laukia.

  1. Domėkitės tinkama gyvūno mityba.

Būtina kuo daugiau dėmesio skirti mitybos žinioms. Paprasčiausiai kai kurių tipų bei veislių gyvūnai reikalauja tam tikros dietos. Ji ne tik gali būti reikalaujanti laiko, tačiau taip pat ir gana brangi. Dėl to reikia planuoti savo biudžetą. Juk per mėnesį, pavyzdžiui, didelio šuns mityba gali kainuoti 100 eurų. Tai tikrai nėra mažai, tad natūralu, kad ne kiekvienas gali tiek skirti. Atitinkamai reikia ieškoti ir tinkamos rūšies šuns.

  1. Ar bus reikalingos grožio procedūros?

Tikrai ne visų rūšių šunims reikia grožio procedūrų. Vieniems visai nereikia, kitiems jos yra rekomenduojamos, o tretiems jos net gali būti būtinos. Vėlgi, reikia suprasti, kad grožio procedūros kainuoja. Ne tik pinigus, tačiau taip pat ir laiką, tad svarbu, kad būsimas savininkas racionaliai įsivertintų savo galimybes.

  1. Planuokite gyvūno auginimo biudžetą.

Ne visiems šunims reikia didelių kiekvieno mėnesio investicijų. Tačiau kai kurios veislės yra gana jautrios ne tik maistui, tačiau taip pat reikia ir reguliariai lankytis pas grožio specialistus. Visa tai reikalauja išlaidų. Ir pinigų, ir laiko, tad įsivertinkite – kiek jums tai kainuos priklausomai nuo šuns veislės, kuri bus auginama.

  1. Augintinio fizinės iškrovos dienos.

Ne visos veislės „reikalauja“ labai daug fizinės iškrovos. Ne veltui yra sakoma, kad rinktis šuns veislę reikia pagal savo gyvenimo tempą. Vieni žmonės gyvena aktyviau, tad jiems ir tinkamos tokios šunų veislės kaip haskiai, tuo tarpu kiti renkasi kur kas pasyvesnes, kaip bišonai, kurie kartu su šeimininkais noriai būna namuose ir tingiai guli ant lovos. Jiems svarbiausia, kad šeimininkas yra šalia.

  1. Ar Jūsų gyvūnui reikės „draugų“?

Kai kurie šunys yra labai socialūs, tad jiems norisi eiti į užsiėmimus, kurių metu yra kontaktuojama su kitais šunimis. Žinoma, yra šunų aikštelės, kuriose galima rasti draugų. Tačiau šiuo atveju svarbiausia yra tai, kad tam teks skirti laiko. Įvertinkite vietas, kur bus lankomasi su šunimi.

  1. Veterinarijos klinikos pasirinkimas.

Nereikia laukti, kol gyvūnas susirgs. Reikia iškart ieškoti klinikos, kurioje bus galima sulaukti pagalbos. Geriausia, kai gyvūnas yra registruotas vienoje veterinarijos klinikoje nuo pirmųjų skiepų iki ligų, kurios gali jį ištikti. Žinant kur bus galima ieškoti pagalbos, kai jos reikia – gyventi ir auginti šunį bus kur kas paprasčiau.

Kad ir koks augintinis yra Jūsų mintyse – atėjimui į Jūsų šeimą reikia pasiruošti. Juk tai gali būti įsipareigojimas nuo poros iki keliolikos metų. Tai tarsi vaiko gimimas, kuris gali pakeisti gyvenimą. ruoškitės tam, kadangi pokyčių tikrai bus. Net ir tokiu atveju, kai tad augintinis yra tik žiurkėnas.

Užs. nr. 2557.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video