Tenerifėje mirė iš Rokiškio kilęs, garsus Lietuvos šefas Danas Černiauskas (1)

Publikuota: 2020-04-16 Kategorija: Žmonės
Tenerifėje mirė iš Rokiškio kilęs, garsus Lietuvos šefas Danas Černiauskas
Asmeninio albumo nuotr. / Danas Černiauskas

Lietuvių pamėgtoje saloje užgeso iš Rokiškio kilusio, žinomo virtuvės šefo Dano Černiausko gyvybė. Tenerifės bendruomenės puslapyje pranešama, kad 50-mečiui sustojo širdis.

Puslapyje prašoma ir pagalbos, atgabenant D.Černiausko palaikus.

„Šiandien lietuvių bendruomenę pasiekė liūdna žinia apie virtuvės šefo Dano Černiausko netektį. Danui šįryt sustojo širdis. Palaikai bus kremuojami. Užjaučiame artimuosius. Šeimą netikėtai užklupus nelaimei, reikalinga pagalba, tad kviečiame kas kiek galime prisidėti finansiškai, pervedant pinigus į bendruomenės sąskaitą.

Surinktos lėšos bus naudojamos kremavimui (išlaidos siekia apie 1700€)“, – rašoma „Casa Lituana de Tenerife“ puslapyje.

Ispanijai priklausančioje saloje lietuvis gyveno 5 metus. Danas vis nepaliaudavo turistų ir vietos gyventojų stebinti patiekalais, o neseniai išleido ir pirmąją receptų knygą.

D. Černiauskas, anksčiau dirbęs ne viename garsiame restorane įvairiose Europos šalyse, ruošęs vaišes aukščiausio rango svečiams, Tenerifėje ėmėsi kurti visai kitokią maisto kultūrą ir sulaukė pripažinimo.

Susidaręs nemažas ratas gero maisto mėgėjų paskui lietuvį sekė į restoranus, kuriuose jis dirbo.

Potraukį gaminti maistą Danas juto nuo mažens. Neseniai lrytas.lt interviu jis sakė, kad tai aukštaitės močiutės nuopelnas: lepindavo jį per atostogas blynais su spirgučių ir grietinės padažu arba lietiniais, susuktais su mėlynių uogiene ir svieste pakeptais kaimiškoje krosnyje.

„Man buvo gal septyneri, kai pirštus pirmą kartą suleidau į kietą miltų, vandens ir kiaušinių tešlą.

Nežinau, kodėl, bet tai dariau paslapčia nuo tėvų. Miltai būdavo ne visai balti, todėl tešla išeidavo pilkoka.

Sausainiai būdavo sausi, kieti, bet paties pagaminti, todėl ištirpdavo burnoje. Buvau paprastas sausainių kepėjas, kol spintelėje juos rado tėvai.

Tądien pakilau karjeros laiptais. Mano tėvai ėjo svarbias pareigas, vis neturėdavo laiko, o aš lankiau mokyklą po pietų, tad tapau jų asmeniniu virėju“, – apie pirmuosius darbus virtuvėje lrytas.lt praėjusį rugsėjį pasakojo iš Rokiškio kilęs D.Černiauskas.

Tad kai baigus mokyklą reikėjo pasirinkti kelią, Danas pasuko į maisto pramonės technologijų mokslus, vėliau baigė virėjų mokyklą. Įsidarbinęs vieno didelio viešbučių tinklo kompanijoje virtuvės šefu sparčiai tobulėjo ir kilo karjeros laiptais.

Jam tekdavo dažnai gaminti maistą žinomiems žmonėms. Dvejus metus iš eilės Danas ruošė kalėdinį stalą Lietuvos prezidentui – kepė antį, įdarytą džiovintais vaisiais.

Vaišės įvairių šalių konsulams, ministrams, vakarienės žinomiems žmonėms – net neįmanoma suskaičiuoti, kas ir kiek kartų mėgavosi D.Černiausko patiekalais. Kylant karjeros laiptais teko pakeisti ne vieną šalį ir miestą: kas porą metų su muzike žmona Vigilija ir dukterimis kraustydavosi vis kitur, ir taip – 10 metų.

„Užsienyje man dažniausiai teko dirbti atšiauriose šalyse – ten būnant ėmėme svajoti, kad norėtume įleisti šaknis kokioje nors šiltoje, saulėtoje šalyje. Visa šeima ėmė savarankiškai mokytis ispanų kalbos – kas po darbo, kas po mokslų“, – yra kalbėjęs D. Černiauskas.

Vieną dieną lietuvis šefas netikėtai sulaukė skambučio iš Tenerifės – naują restoraną atidarantys tautiečiai pasiūlė jam vadovauti virtuvei. Ilgai svarstyti nereikėjo. Černiauskai su 3 dukterimis greitai persikraustė ir įsitvirtino saloje, kurią pažinojo iš atostogų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video