Rūbų dekoravimu užsiimanti rokiškietė Marina Kubilienė: kiekvienas drabužis – unikalus (nuotraukų galerija) (4)

Publikuota: 2018-08-27 Kategorija: Žmonės
Rūbų dekoravimu užsiimanti rokiškietė Marina Kubilienė: kiekvienas drabužis – unikalus (nuotraukų galerija)
M. Kubilienės asmeninio archyvo nuotr. / Dekoruoti rūbai

Dekoruoti rūbai – unikalu, išskirtina, kūrybiška ir, žinoma, visada madinga! Puošybos elementai, aplikacijos įvaizdžiui suteikia žaismingumo, pagyvina ir įkvepia puoštis. Šiuo amatu jau aštuoniolika metų užsiima rokiškietė Marina Kubilienė – charizmatiška ir idėjų nestokojanti dailės mokytoja, Rokiškio tautodailininkė, Šiaulių pedagoginiame institute, menų fakultete įgijusi piešimo, braižybos ir darbų išsilavinimą.

Drabužiai gražinami įvairiaspalvėmis aplikacijomis

„Viskas prasidėjo nuo aplikuotų paveikslų ant drobės, o vėliau susidomėjau rūbų dekoravimu.“ – pasakojo M. Kubilienė. Megztukai, suknelės, paltukai, bluzonai, skraistės ir kiti įvairūs drabužiai gražinami įvairiaspalvėmis aplikacijomis. Pasitelkiant šią dailės techniką, iš vilnos sudaryti vaizdai ar raštai prisiuvami ant kitos medžiagos.

„Dekoruojant rūbą, reikia įkvėpimo. Kartais nutinka taip, kad triskart sudaigsčius, triskart viską darau iš naujo – negaliu palikti, jei man nepatinka.“ – kalbėjo pašnekovė.

Darbuose dominuoja žmonių veidų, gyvūnų, geometrinių ir augalinių raštų motyvai. „Vis dėlto, žmonėms labiausiai patinka augaliniai raštai. Veidų aplikacijos drabužiuose – naujovė, kuri žmonėms taip pat labai patinka. Manau, kad tai – šiuolaikška.“ – svarstė M. Kubilienė. Ateities planuose – piešimas ant audinių, kuris, anot jos, drabužius dar labiau paįvairintų.

Skraistės niekada neišeis iš mados

Skraistės – universali aprangos ar stiliaus detalė. Tai – mažas akcentas, kuris praverčia visais metų laikais. M. Kubilienės kuriamos skraistės – naujoviško modelio, nes jas juosia dirželis. Yra trys nešiojimo variantai, todėl galima sukurti ne veną stiliaus interpretaciją. „Skraistės niekada neišeis iš mados. Tai – klasika.“ – teigė ji.

Svarbiausia – originalumas ir unikalumas

„Realizuoju tik savo idėjas – individualūs užsakymai mane varžo. Juk žmogus gali įsivaizduoti vienaip, o aš – kitaip, todėl nenorėčiau jų nuvilti.“ – pasakojo M. Kubilienė. Šiuo metu ji turi nemažai drabužių ir visi jie – skirtingi. „Kiekvienas drabužis – unikalus. Žmogus, kuris jį dėvi, gali būti tikras – tokios pat aplikacijos niekur nebus. Man patinka originalūs, vienetiniai rūbai, kuriuos nešiočiau tik aš.“ – pridūrė ji.

M. Kubilienė dalijosi, kad net po kelerių metų sulaukia padėkų iš žmonių, kurie vis dar nešioja ir myli jos sukurtus drabužius. „Tikriausiai į rūbus įdedu gerą aurą, todėl visada džiaugiuosi, kai rūbas keliauja į geras rankas.“ – pasakojo ji.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video