„Patejago“ radiją sukūręs vaikinas: apie gyvenimo išbandymus, įveiktas baimes ir paslaptingą pavadinimą (3)

Publikuota: 2020-01-30 Kategorija: Žmonės
„Patejago“ radiją sukūręs vaikinas: apie gyvenimo išbandymus, įveiktas baimes ir paslaptingą pavadinimą
Asmeninio archyvo nuotr. / Arnoldas Grigonis prie DJ pulto.

Arnoldas Grigonis – iš Pandėlio kilęs devyniolikmetis, vysto širdžiai mielą veiklą – sukūrė „Patejago“ radiją socialiniame tinkle Facebook. Radijas turi daugiau nei tris šimtus gerbėjų ir klausytojų. Jam šaukinius kūrė žinomi muzikos pasaulio žmonės. Atrodytų, kas gi čia ypatingo? Ypatingas yra Arnoldas – jam negalia netrukdo siekti savo svajonių.

Projektą vysto vienas

Arnoldas yra nuoširdus ir atviras vaikinas. Nepaisant likimo siųstų išbandymų, jis nepasidavė ir nuosekliai eina savo svajonių link. Išbandymai Arnoldą lydėjo nuo pirmųjų gyvenimo akimirkų: jis į pasaulį su broliuku dvyniu pasibeldė per anksti. Ir likimas lėmė jam ankstukams pasitaikančia bėdą: aklumą. O štai brolį dvynį toks likimas, pasak Arnoldo, aplenkė. Likimas vaikinui skyrė ir daugiau išbandymų: jis dalį savo gyvenimo praleido vaikų globos namuose. Šiuo metu gyvena sostinėje, yra Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro dešimtokas. Visgi apie savo biologinę šeimą vaikinukas kalba su meile ir šiluma. Būtent su šeimos nariais ir gimtuoju kraštu jis susiejo tai, kas šiuo metu yra jo didysis gyvenimo projektas. Kas tai? Tačiau Arnoldas prašė išlaikyti intrigą iki straipsnio pabaigos. Ir šį pažadą „Rokiškio Sirena“ tesi.

Plačiau pasidomėti Arnoldo istorija paskatino jo skelbimas „Rokiškio Sirenoje“: „Sveiki. Aš Arnoldas. Esu neregys. Turiu savo radijo stotį Patejago radijas. Jis jau groja metus laiko. Visus kviečiu pamėgti radijo puslapį Facebook“.https://www.facebook.com/Patejago-Radijas-1373038969526992

Kaip jis kuria savąjį radiją? Arnoldas papasakojo, kad radijas groja vakarais, savaitgaliais ir švenčių dienomis: tuomet, kai jis nėra moklykloje. Visus darbus jis atlieka vienas: ir radijo paskyrą administruoja, ir pokalbius, ir grojaraštį formuoja. Kaip jam tai pavyksta? Arnoldas atsako, kad šiuolaikinių technologijų dėka. Akliems žmonėms kompiuteris yra puikus pagalbininkas, ypač jo programos, valdomos balsu.

Prioritetas – lietuviška muzika

Radijas, į kurį Arnoldas norėtų lygiuotis – stotis „Lietus“. Pašnekovas neslepia: jis mėgsta lietuvišką muziką. Ir transliuodamas ją radijuje, nori populiarinti tokią muziką. Tačiau vien tik grojaraštį suformuoti nepakanka: kad kūriniai skambėtų legaliai, reikia susitarti su autorinių teisių turėtojais. Todėl Arnoldas nemažai bendrauja su įvairių lietuviškų grupių vadybininkais. Nemažai jų sutinka, kad „Patejago“ radijas grotų jų dainas. Tarp tų, su kuriais susiklostė ypač draugiški santykiai – dainininkas Aleksandras Makejevas, Rytis Gramantas ir grupė „Real dreams“ , dainininkė Liveta sukūrė „Patejago“ radijui šaukinius.

„Patejago“ radijas groja daugiau nei metus, turi per 300 klausytojų. Yra tokių, kurie klausosi jo nuo pirmųjų dienų.

Investuoja savo lėšas

Kad klausytojams būtų smagiau, Arnoldas rengia įvairius konkursus, dovanoja prizus. Kurie yra įdomūs ir nestandartiniai. Pavyzdžiui, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro kompaktines plokštelės. Arnoldas atviras: šis šaunus bendradarbiavimas užsimezgė operos solistės Sofijos Jonaitytės dėka. Savo kompaktinių plokštelių konkursams skyrė ir dainininkas A. Makejevas.

„Patejago“ radijas Arnoldui neneša pajamų, ką jau kalbėti apie pelną. Klausytis šio radijo nieko nekainuoja. O štai vaikinukui teko ir į serverį investuoti, ir prizus klausytojams jis siunčia už savus. Nes tiki savuoju projektu. Ir jam skiria daug pastangų ir laiko. Vien tik grojaraštį paruošti kiek laiko užima... „Nenoriu leisti į eterį bet ko, kad tik tylos nebūtų. Noriu, kad muzika patiktų, „vežtų“ klausytojus“, – sakė jis.

Muzika Arnoldą lydi ne tik radijuje. Jis pats muzikuoja, o dabar siekia dar vienos svajonės – stojo už DJ pulto. Jis žinių semiasi Rido Fomino mokykloje, pats kuria miksus. Šis užsiėmimas Arnoldui labai patinka. Ir jis mielai savo ateitį sietų su DJ veikla.

Arnoldas su užsidegimu ir įkvėpimu pasakoja apie savo veiklas ir svajones. Jis gyvena jaukioje globėjų šeimoje. Apie negalią užsimena tik katkartėmis. Ir kalba ne apie tai, ko negali. O ką gali. Ir gali jis daug. Antai prisipažino, kad įveikė vieną didesnių savo baimių. „Anksčiau bijodavau šunų. O dabar pats auginu šunį. Vardu Julius. Šuo pavadintas bičiulio, kuris pasisiūlė ginti mane, garbei“, – pasakojo Arnoldas. Ir apie savo augintinį, paimtą iš gyvūnų prieglaudos, vaikinukas papaskojo portalui „Ne Brisius“, rašančiam apie sėkmingas globojamų kačių bei šunų istorijas.

Ką reiškia „Patejago“?

Arnoldo gyvenimas nebuvo lengvas ir paprastas. Nuo mažens lydėjo negalia. Kurį laiką teko gyventi ir vaikų globos namuose. Tačiau savo biologinei šeimai jaučia šilumą ir meilę. Tą liudija paslaptingasis „Patejago“. Pašaliniam klausytojui šis pavadinimas tarsi atklydęs iš kokios Pietų Amerikos. Tačiau iš tiesų P– simbolizuoja gimtąjį kraštą: Pandėlį ir Panemunį. O toliau – artimųjų vardų raidės.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video