Nadiežda ir Sergejus Ivanovai pripažįsta - šeima didžiausia dovana (0)

Publikuota: 2021-05-14 Kategorija: Žmonės
Nadiežda ir Sergejus Ivanovai pripažįsta - šeima didžiausia dovana
Asmeninio archyvo nuotr. / Arina, Sergejus, Nadiežda ir Romanas Ivanovai

Minint Šeimos mėnesį,  „Rokiškio Sirena“ pristato dar vieną ypatingą šeimą. Bajorų kaime, Rokiškio rajone gyvenantys Nadiežda ir Sergejus Ivanovai propaguoja aktyvų gyvenimo būdą – sportuoja, dalyvauja visuomeninėje veikloje, Bajorų kaimo bendruomenės gyvenime, pasižymi teatriniais, kūrybiniais gebėjimais. Nadiežda Ivanova vaidina Bajorų lėlių teatre „ČIZ“.

Nadiežda ir Sergejus Ivanovai sako, jog dažniausiai šeimos narių nuomonė sutampa, tad ir į užduotus klausimus namiškiai atsakė panašiai. „Visad stengiamės vienas kitą išklausyti ir svarbiausia – girdėti.“

Užauginote du vaikus, kurie jau yra suaugę ir gyvena atskirai. Kas jums yra šeima?

Nepriklausomai nuo to, kad vaikai jau gyvena atskirai, viską stengiamės daryti kartu. Susiskambiname, kai tik yra galimybė - susitinkame. Džiaugiamės tuo, jog vaikai visad noriai grįžta namo, aplanko senelius, artimuosius. Drąsiai galim sakyti, jog šeima mums didžiausia dovana.

Kokias bendras vertybes puoselėjate savo šeimoje?

Tų bendrų vertybių tikrai yra daug – pagarba vienas kitam, saugumas, meilė ir laisvė. Gerbiame vieni kitus, rūpinamės, jaučiame atsakomybę, reiškiame meilę artimiesiems ir draugams.

Kiekviena šeima yra unikali, turinti savitų bruožų. Kas stiprina jūsų šeimą?

Labiausiai stiprina bendra veikla, kūrybiškumas, stiprus tarpusavio ryšys. Stengiamės į bendras veiklas įsitraukti visa šeima. Esam ir skaitanti šeima. Knygos teikia galimybę mums gyventi kitaip, siekti užsibrėžtų tikslų bei įveikti įvairius gyvenimo iššūkius. Meilę knygoms mūsų vaikai jautė jau nuo pat mažų dienų. Skaitome ir dalinamės skaitymo malonumu su šeimos nariais. Ko imamės, norim padaryti iki galo, nesustoti tarpukelyje. O tą unikalumą galbūt labiau galėtų apibūdinti mūsų draugai.

Užsiminėte, jog mėgstate skaityti knygas. Kaip leidžiate laisvalaikį? Ar lieka jam laiko?

Mėgstam ir aktyvų ir pasyvesnį laisvalaikį. Priklauso nuo metų laiko, oro sąlygų. Žaidžiam stalo žaidimus, patinka leisti laiką gamtoje, atrasti ir pažinti naujas vietas, išbandyti naujas veiklas, patinka keliauti dviračiais, mėgstam žiūrėti filmus, mylim teatrą, patys vaidinam, organizuojam šventes. Po visų darbų tikrai randam laiko laisvalaikiui. Brangiausias laikas - praleistas su šeima ir draugais.

Prieš kelis metus, kartu su kaimynais organizavome kulinarinį projektą „Geras skonis“. Keliavome vis į kitą kaimynų kiemą, kur degustavome skirtingų šalių virtuvės patiekalus, susipažinome su tos šalies kultūra, žaidimais. Buvo tikrai įdomi patirtis.

Kokia šventė jūsų šeimoje yra pagrindinė?

Vienbalsiai galim pasakyti, kad pagrindinė mūsų šeimos šventė – šv. Kūčių ir Kalėdų laukimas. Iš anksto susiplanuojame atostogas, kad kelias dienas galėtume pabūti visi kartu. Kuriame šventinę nuotaiką, kepame imbierinius sausainius, gaminame dekoracijas, dovanėles, ilgai vakarojam ir daug bendraujam.

Ar auginant vaikus turėjot vieningą auklėjimo modelį? O galbūt kai kuriais klausimais nuomonės išsiskirdavo?

Labiausiai pasiteisino tai, jog leidome vaikams pasirinkti gyvenimo kelią savarankiškai, nieko nenurodinėdami. Patys rinkosi, kokius būrelius lankyti. Vėliau savarankiškai pasirinko profesijas. Jie perėmė šeimos vertybes, jomis vadovaujasi kurdami savo gyvenimus. Vaikai yra didžiausia prasmė ir laimė. Dabar jie jau suaugę ir matome, jog tos vertybės nesikeičia. Gerbiame vieni kitų pasirinkimus.

Kaip sprendžiate šeimoje kylančius iššūkius?

Tie iššūkiai mums labiau pasitikrinimui – ar dar girdime vienas kitą, ar galime suprasti. Bendrai santuokoje gyvename jau 30 metų. Pasigaminam vakarienę, susėdam kartu ir sprendžiame, kalbamės. Keturios galvos geriau nei viena. Visada siekiam bendros šeimos gerovės, puoselėjame santykius.

Gal turit gyvenimo credo, kuris padeda ar kuriuo vadovaujatės savo šeimoje?

Einam per gyvenimą su pagarba, meile, o bendromis jėgomis viskas įveikiama. To ir kitiems galime palinkėti – svarbiausia gebėti išklausyti ir suprasti.

 

Dalintis naujiena

Sponsored Video