Kas tu? Kaip tau? Svečiuose Algirdas Dauknys (video) (2)

Publikuota: 2021-03-21 Kategorija: Žmonės
Kas tu? Kaip tau? Svečiuose Algirdas Dauknys (video)
Rokiškio Sirena nuotr. / Algirdas Dauknys

Galbūt mažai kas Rokiškyje pažįsta Algirdą Dauknį. Tai ypatinga asmenybė, labai įdomus pašnekovas su kuriuo labai lengva bendrauti. Su visais žmonėmis jis bendrauja lyg būtų senas draugas ir visada jis atviras, nuoširdus ir tikras.

Aš bandžiau į Algirdą kreiptis žodžiu „Jūs“, tačiau nepavyko. Nepaminėjau, kad Algirdas kunigas. Jis šiuolaikiškas, modernus, laisvai kalbantis penkiomis kalbomis, grojantis fleita.

Kunigas Algirdas yra Gabrielės Petkevičaitės- Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatas. Jis buvo vienas pirmųjų Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio (LPS) steigėjų Lietuvoje.

Man įstrigo kunigo Algirdo pasakojimas apie Sausio 13- osios naktį ir kas jam yra šv. Mišios? Kunigas Algirdas prisiminė: „Jauti, kad kažkas bus. Jau važiavo tankai. Jauti, kad jie važiuoja per tavo smegenis. Jauti, kad galbūt ateina lemtinga valanda ir galvoji, jei išliksi gyvas, kur tu bandysi pasislėpti. Visokių tada buvo minčių. Kur lysti, kad autobusas nesutraiškytų. Vidurnaktį pasiekė žinia, kad yra žuvusių.

 Pasirodęs tuometinis Lietuvos AT pirmininkas Vytautas Landsbergis sakė: „Vyrai, saugokit vaikus, eikit nuo parlamento. Mes liekame“. Tuomet reikėjo dar kelis pastatus prižiūrėti, tai ir ten mus pasiuntė, bet žmonių prie parlamento nemažėjo.

Tuomet, auštant rytui, atėjo jau dabar šviesios atminties Algirdas Patackas. Susitinkame su A. Patacku, su V. Landsbergiu. Jis sako: „Reikia kažką daryti, nes didžiulė įtampa apėmusi žmones. Reikia maldos“. Buvo žmonių, kurie meldėsi, bet aš sakiau: „Gal reikia aukoti šv. Mišias?“ Tuomet tai dar nebuvo įprasta, buvo visiškai naujas dalykas. Tada visą laiką tardavomės su Tėvu Vaclovu Aliuliu: „Tėveli, iš tikrųjų yra problema, reikia kažką daryti“. Jis pasakė: „Yra pavojinga, bet turbūt tai vienintelė išeitis. Organizuojame Mišias. Važiuok pas monsinjorą Kazimierą Vasiliauską visų reikmenų“.

Po šv. Mišių, improvizuotoje zakristijoje mus pasitinka savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos štabo viršininkas Jonas Gečas, krašto apsaugos ministras Audrius Butkevičius ir kiti. Jie sakė: „Koks efektas! Ne tik baimė nuslūgo, bet visi pasijuto tarsi būtų mūro siena“. Štai ką duoda šv. Mišios“!

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video