Iš Rokiškio kilusi Oksana Ragauskienė sukūrė uniformas Lietuvos olimpiečiams: geltona spalva skirta aukso medaliams (6)

Publikuota: 2020-07-28 Kategorija: Žmonės
Iš Rokiškio kilusi Oksana Ragauskienė sukūrė uniformas Lietuvos olimpiečiams: geltona spalva skirta aukso medaliams
LTEAM nuotr. / Naujosios olimpiečių uniformos

2018-aisiais metais vyko konkursas, kviečiantis sukurti aprangas Lietuvos olimpiečiams pasirodymui Tokijo olimpinėse žaidynėse. Konkursą laimėjo kraštietė Oksana Ragauskienė. Liepos 23 d. visą kolekciją Vilniaus japoniškame sode pristatė Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. „Rokiškio Sirena“ kalbino konkurso nugalėtoją ir uniformų kūrėją O. Ragauskienę apie idėją, tautinius motyvus ir patirtis bendradarbiaujant su sportinės aprangos verslo „rykliais“. 

Kaip gimė mintis dalyvauti konkurse?

Netyčia pamačiau straipsnį „Galimybė būti pamatytam milijardų“ viename iš informacinių portalų, perskaičiau sąlygas - kriterijus atitikau, tad nutariau sudalyvauti, o aš visai mėgstu iššūkius!

Kaip rutuliojosi aprangos idėja? Kiek laiko užtrukote, kol išsigryninote pagrindinius du aprangos variantus?

Laiko turėjau gal mėnesį, kad pateikčiau reprezentacinės aprangos variantą. Per tą laiką sukūriau labai daug variantų, jaučiau kažkokį vidinį varikliuką, kuris niekaip nesustojo, ranka pati piešė eskizus vieną po kito. Visgi komisijai pateikiau tik du atrinktus ir išdirbtus. Kadangi nebuvo nurodyta, kas įgyvendins kolekciją ir dizaineriai nebuvo įstatyti į jokius rėmus dėl medžiagų ar detalių, tai leidau sau kurti viską. Sukūriau kelis tautinių motyvų raštus medžiagoms, juostoms, įsiuvams. Vienas variantas buvo iš audinio su mano kurtais tautiniais motyvais ir tautine spalvine gama, nujaučiau, kad tokio varianto įgyvendinimas turėtų išnaudoti labai daug resursų - jis ir buvo atmestas per antrąjį konkurso etapą.

Kokios aprangos detalės, akcentai svarbiausi? Į ką labiausiai kreipėte dėmesį, renkant medžiagą, kuriant dizainą?

Norima pasakyti, kad mes esame ryškūs, išskirtiniai, pozityvūs, nestokojame teigiamos, gyvybingos energijos. Žalią spalvą kaip pagrindinę pasirinkau dėl to, kad tai vilties spalva, raudona - drąsos, geltona - gerovės, saulės („aukso medalių“). Taigi, susijungus visiems rūbų deriniams į vieną, matysime ryškų, drąsų pulką, pasiruošusį nugalėti!

Kuriant aprangas olimpiečiams, bendradarbiavote su „4F“ drabužių linijos komanda. Ar galutinis variantas labai skyrėsi nuo Jūsų sukurto dizaino?

Taip, kadangi iš technologinės pusės aš neturiu profesionalios patirties, tai visą back-end'ą atliko didžiulė Lenkijos kompanija. Buvau kompanijos viduje, mačiau, kaip vyksta visi procesai, susipažinau su dizaineriais, technologais, kurie buvo itin malonūs ir draugiški. Jie, kaip tik galėjo, maksimaliai bandė atkartoti mano konkursui siūlomus dizainus. Tačiau mes buvome apriboti medžiagomis, spalvomis... Kaip žinia, Tokijuje vasaros būna labai šiltos, tuo pačiu drėgnos, vakarai vėsoki, todėl norėjosi pataikyti su medžiagomis taip, kad delegacija jaustųsi komfortiškai. Ši įmonė specializuojasi sportinių drabužių spektre, tai medžiagų pasirinkimas buvo tikrai mažas.
 
Jeigu nedirbtume su Lenkijos įmone, matyt, būtų visai kita spalvinė gama, sodresnė žalia, ne tokia ryški raudona. Švarkai būtų patogesnio oversize tipo.  Geltonos suknelės būtų santūresnės arba jų visai nebūtų, nes jos atsirado kaip alternatyva moteriškiems švarkams, kurie turėjo būti priderinti prie žalių sijonų. Nebūtų baltų bomberių, o moterys avėtų raudonus batelius su kulniuku ar be. Taip pat vietoje visur naudojamų trispalvės detalių (pavyzdžiui, diržai, įsiuvai) dar būtų įpintas mano kurtas raudonas tautinės juostos motyvas, kurio pas juos techniškai nepavyko nei pagaminti, nei atspausdinti...

Kaip aprangas įvertino patys olimpiečiai, su jomis dalyvausiantys Tokijo olimpinių žaidynių eisenoje?

Per primatavimą, tiek per pristatymą olimpiečiai džiūgavo! Jie tvirtino, kad jiems patogu ir gražu. Neslėpkime, jie pripratę prie ryškių žalios spalvos atspalvių.  Moterims labai patiko geltonos suknelės, kurios tinka bet kokio tipo figūrai. Juk delegacija susideda ne vien iš smulkučių jaunuolių. Vienintelis niuansas - tai švarkai vyrams, juk ne tik sportininkai, bet ir kai kurie vyrai su švarkais jaučiasi nekomfortiškai, bet šiuo atveju švarkai itin lengvi, kvėpuojantys, be jokių pamušalų, elastingi. Aš čia pažiūrėjau kaip profesionali UX/UI dizainerė, kai kartais kūrėjams visai pasimiršta drabužio, interneto svetainės, šaligatvių ar sofos funkcionalumas. Negali būti tik gražu, bet turi būti ir funkcionalu.
 
Manau bus tikrai įsimenama, abejingų nepaliekanti, eisena ir visa tai pamatys milijardai!
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video