Balsavime - neigiamas žmonių požiūris į įstatymo pataisą dėl gyvūnų keliamo triukšmo (0)

Publikuota: 2018-08-14 Kategorija: Žmonės
Balsavime - neigiamas žmonių požiūris į įstatymo pataisą dėl gyvūnų keliamo triukšmo

Gyvūnų problemos - vienos skaudžiausių ne tik mūsų šalies, bet ir pasaulio mastu: gyvūnų mylėtojai įvairiausiais būdais stengiasi palengvinti benamių gyvūnų gyvenimą, tačiau kai kurie Lietuvos Seimo sprendimai leidžia manyti, jog mūsų šalis vis bando "plaukti prieš srovę". Dar visai neseniai didžiulio pasipiktinimo sulaukęs privalomas gyvūnų čipavimas prisidėjo prie gyvūnų globos namų pilnėjimo, tačiau dabartinės Seimo narių mintys verčia šiurpti odą net visko mačiusiems: už nepertraukiamą 10 minučių lojimą šuns šeimininkai gali būti nubausti ne tik pinigine bauda, bet ir... gyvūno konfiskavimu. 

Pagal Seimo nario, Peticijų komisijos pirmininko Petro Čimbaro siūlomą projektą, „joks asmuo, kuris atsakingas, prižiūri, globoja ar kontroliuoja bet kurį gyvūną, negali sukelti ar leisti gyvūnui sukelti nepagrįstą triukšmą, įskaitant, bet neapsiribojant, bet kokius garsus, kurie yra aiškiai girdimi bet kurioje triukšmo veikiamoje gyvenamosios nuosavybės vietoje: nepertraukiamai 10 minučių ar daugiau nuo 7 val. iki 22 val., nepertraukiamai 5 minutes ar daugiau nuo 22 val. iki 7 val. arba girdimi su pertrūkiais daugiau kaip 30 minučių per 3 valandas.“

Norėdami išsiaiškinti skaitytojų nuomonę „Rokiškio Sirena“ Facebook paskyroje paskelbėme balsavimą  „Ar pritariate įstatymo pataisai dėl gyvūnų keliamo triukšmo?“. Žmonės ne tik spaudė „Pritariu“ bei „Nepritariu“ mygtukus, bet ir aktyviai diskutavo bei reiškė savo nuomonę komentarų sekcijoje: dauguma komentatorių teigė, jog įstatymas – absurdas, tačiau atsirado ir tokių, kurie aiškino, jog augintiniams mieste ne vieta. „Kuriama policinė valstybė!”, “Čia tas pats, kaip bausti tėvus, kurių naujagimis verkia naktį... Kažkaip svarbių šalies problemų, panašu, jie nepasiruošę spręsti...“, „Jei pusę valandos trinsis aplink duris, tai ir los – juk šuo gins savo teritoriją. Nebežino kaip sau į kišenę pinigų įsidėti, paskui keliasi sau algas, o jūs toliau mokėkite baudas iš minimalios algos“, „Įdomu tik vienas dalykas – kur gi dės visus konfiskuotus gyvūnus? Patys žmonės daugiau triukšmo kelia nei gyvūnai“ – nuomonę reiškė komentatoriai.

Viso balsavime dalyvavo 621 žmogus, iš kurių 19% (118 balsavusieji) pritarė ir net 81% balsavusiųjų (503 žmonės) nepritarė įstatymo pataisai dėl gyvūnų keliamo triukšmo.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą