Vyriausybė tikslina ir ilgina paramą už prastovas, savarankiškai dirbantiems (0)

Publikuota: 2021-05-14 Kategorija: Verslas
Vyriausybė tikslina ir ilgina paramą už prastovas, savarankiškai dirbantiems
Rokiškio Sirena nuotr. / Stogdengiai

Vyriausybė penktadienį patikslino pagalbos priemones nuo pandemijos nukentėjusiam verslui ir darbuotojams – siūloma ilgiausiai iki rugsėjo pabaigos tęsti subsidijas už prastovas, tačiau keičiamas jų dydis, be to, vėliausiai iki liepos pabaigos subsidijos bus mokamos ir po prastovų.

Įstatymo pakeitimams turės pritarti Seimas. Visoms subsidijoms papildomai reikėtų 67 mln. eurų. 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) taip pat pasiūlė tęsti paramą nukentėjusiems savarankiškai dirbantiems žmonėms, įskaitant likusius be darbo. 

„Ekonomikai grįžtant į savo vėžes, augant, situacijai gerėjant (...) siekiame, kad žmonės kuo greičiau grįžtų į darbo rinką, na, o pažeidžiamiausi, tie, kurie vis dar patiria riziką, kad jie būtų neatleisti iš darbo ir jiems galėtų būti pasiūlytas kitas darbas per tam tikrą laiką“, – pasitarime kalbėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Tęsis subsidijos už prastovas. Turime tikslą išsaugoti žmones darbe, kai darbo laikinai nėra dėl pandemijos ir kompensuojamas prastovose būtas laikas 100 proc., bet ne daugiau kaip 1 MMA, kai darbo nėra dėl karantino ar ekstremaliosios situacijos“, – kalbėjo M. Navickienė.

Jei pataisos įsigaliotų liepos 1 dieną, pirmą mėnesį subsidija siektų 100 proc., bet ne daugiau kaip 1 minimali mėnesio alga (642 eurai iki mokesčių), antrą mėnesį – 90 proc. MMA, trečią mėnesį – 70 proc.

Daugiau kaip 50 proc. subsidijas gaunančių darbuotojų yra prekyboje, maitinimo bei apgyvendinimo įmonėse.

Be to, Vyriausybė pritarė siūlymui vėliausiai iki liepos pabaigos mokėti 100 proc. algos, bet ne daugiau kaip 1 MMA, subsidijas už grįžusius iš prastovų darbuotojus.

„Labai daug diskutavome dėl šios papildomos priemonės, pradžioje jos numatę nebuvome, tačiau vyko labai intensyvios diskusijos su socialiniais partneriais, ypač labiausiai nukentėjusiais sektoriais. Ir pamatėme, kad vis dėlto tas grįžimas po prastovų galėtų būti taiklus“, – sakė M. Navickienė.

Pasak ministerijos, subsidija būtų mokama už darbuotojus, dėl prastovų nedirbusius šešis mėnesius bent 75 darbo dienas, o darbdaviui buvo mokama subsidija. Yra ir kitų kriterijų. 

Subsidija už į darbą sugrįžusius darbuotojus būtų mokama vieną mėnesį, bet ne ilgiau kaip iki liepos 31 dienos. 

Tikslinama parama savarankiškai dirbantiesiems

Vyriausybė koreguoja 260 eurų paramą ir savarankiškai dirbantiems žmonėms, o veiklos nebetęsiantiems numato mokėti darbo paieškos išmoką.

„Išmokos savarankiškai dirbantiems asmenims taip pat nesustos – paramą tęsime. Tikslas yra kompensuoti pajamų netekimą tiems savarankiškai dirbantiems, kurie yra vis dar yra patiriantys apribojimų. Ir tie 260 eurų pagal EVRK kodų sąrašą – dabar mes siūlome tęsti dar tris mėnesius šią paramą ir toliau siaurinti ir taiklinti, kad būtų pagal EVRK kodus ir 30 proc. apyvartos kritimą“, – aiškino ministrė. 

Preliminariais skaičiavimais, dėl pakeitimų bus sutaupyta iki 9 mln. eurų per mėnesį. Šiuo metu išlaidos siekia 18 mln. eurų. 

Tuo metu 212 eurų darbo paieškos išmoką siūloma mokėti ir savarankiškai dirbantiems, kurių veikla buvo išregistruota prieš tris mėnesius iki karantino paskelbimo. Į išmoką žmonės galėtų pretenduoti, kai tik įsigaliotų Užimtumo įstatymo pataisos.

Išmokas dirbantiems savarankiškai ir darbo paieškos išmokas siūloma mokėti iki rugsėjo 30 dienos. Tam reikėtų atitinkamai 27 mln. ir per 34 mln. eurų.

Refinansavimas

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video