Vyriausybė svarsto mažinti Registrų centro įkainius (0)

Publikuota: 2020-07-01 Kategorija: Verslas
Vyriausybė svarsto mažinti Registrų centro įkainius
Rokiškio Sirena nuotr. / Pinigai

Vyriausybė ketina peržiūrėti Registrų centro įkainius: pagal siūlymą jie mažėtų apie 80 proc., pastebimai atpigtų nuosavybės teisės į butą registravimas. Įkainiai mažėtų tiek fiziniams asmenims, tiek institucijoms.

Šiam siūlymui trečiadienį pritarta Vyriausybės pasitarime. Projektą pristatęs teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sakė, kad Registrų centro įkainiai nebuvo peržiūrėti jau 12 metų.

„Nuosavybės teisės įregistruojant nuo 30 iki 100 tūkst. eurų vertės butą fiziniams asmenims kainavo 31 eurą, vėliau įkainis kildavo, didėjant NT vertei. Buvo 100 ir daugiau eurų. (...) Pagal naują tvarką, įkainis būtų tik 17 eurų, kadangi sąnaudos yra tokios pačios“, – pasitarime sakė E. Jankevičius.

Pasak jo, mažėtų ir kitų paslaugų įkainiai. Pavyzdžiui, vedybų sutarties įregistravimas, kuris dabar kainuoja daugiau kaip septynis eurus, kainuotų 3,87 euro.

„Jei kalbėti apie visumą, apie 80 proc. visų duomenų (paslaugų - BNS) pigtų. Tikrai manome, kad šitas projektas bus naudingas visiems. Svarbu, kad vadovaujantis jau šios Vyriausybės naujai patvirtinta metodika, visi įkainiai buvo grindžiami grynai patiriamomis sąnaudomis“, – pasitarime sakė Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius.

Registrų centras daliai subjektų, pavyzdžiui, valstybės ir savivaldybių institucijoms, įstaigoms, informacinėms sistemoms bei žiniasklaidai šias paslaugas teikia neatlygintinai, o patiriamos sąnaudos yra kompensuojamos.

Teigiama, kad patvirtinus naujus įkainius, valstybės biudžeto lėšų poreikis kompensacijoms sumažėtų nuo dabartinių 45 mln. eurų iki 13-14 mln. eurų per metus, tačiau ši suma gali didėti dėl augančio neatlygintinai teikiamo duomenų kiekio.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą