Vežėjai su nerimu laukia rytojaus: sklinda gandai, kad Baltarusija imsis drastiškų priemonių (1)

Publikuota: 2020-09-09 Kategorija: Verslas
Vežėjai su nerimu laukia rytojaus: sklinda gandai, kad Baltarusija imsis drastiškų priemonių
Rokiškio Sirena nuotr. / Sunkvežimiai

Trečiadienį pasklido informacija, kad nuo rytojaus, ketvirtadienio, Baltarusija gali nebeįsileisti ir uždaryti tranzitą lietuviškiems vilkikams. Nors kol kas oficialiai tokios informacijos niekas nepatvirtino, vežėjų atstovai tikina tokius gandus girdėję ir jau įspėję savo vairuotojus. Girdėjęs kalbas patvirtino ir Komercijos atašė Lietuvos Respublikos ambasadoje Baltarusijoje Julijus Glebovas.

Susisiekus su LINAVA generaliniu sekretoriumi Mečislavu Atroškevičiumi, šis teigė, kad kol kas viskas – tik gandai.

„Kol kas mes aiškumo neturime. Matote, mums nelabai aišku, ar tai tranzitas, ar tai įvažiavimas ir kaip tada tokiu atveju.... buvo tokių gandų, bet valstybinės institucijos nepatvirtino tų dalykų. Komentuoti gandų kol kas negalime.

Mes tik informavome savo vežėjus, kad jeigu bus kažkokių trikdžių, jie netylėtų, o informuotų mus, kaip asociaciją“, – sakė jis.

„Jeigu jie įsivaizduoja, kad gali uždrausti lietuviškiems automobiliams įvažiuoti, jų neformins... iš principo, pas mus yra labai nemaža apyvarta, prekyba Baltarusijoje, tai kaip jie tai įsivaizduoja? Kad jų mašinos čia važiuos, dirbs, o mūsų ten neįleis? Kas liečia tik tranzitą, aš jau anksčiau esu sakęs, kad tai ne problema. Mes galime į Rusiją važiuoti ir per Latviją, bet aš daugiau girdėjau būtent dėl įvažiavimo į Baltarusiją, ne tranzito“, – patikslino M. Atroškevičius.

Girdėjęs panašias kalbas „Delfi“ prasitarė ir Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso gerenalinis sekretorius Povilas Drižas, tačiau pabrėžė, kad kol kas gandai tiesiog sklando ore. Jis teigė detalesnės informacijos taip pat nežinantis.

„Jeigu toks uždarymas įvyktų, įmonės organizuotų darbą, nukreiptų srautus per kitas aplinkines šalis“, – tikino jis, tačiau pridūrė, kad tada įmonėms didėtų tiek administracinė, tiek finansinė naštos.

Redakcija susisiekė ir su Komercijos atašė Lietuvos Respublikos ambasadoje Baltarusijoje Julijumi Glebovu.

„Mes taip pat viską girdėjome gandų lygyje. Oficialios informacijos oficialios institucijos nepatvirtina. Mūsų kolegos Latvijoje ir Estijoje taip pat neturi tos informacijos, tai kol kas tai vertiname kaip gandus“, – komentavo jis.

Paprašytas patikslinti girdėtas kalbas, J. Glebovas sakė, kad galimai Baltarusija ne tik neįsileistų Lietuvos vilkikų, bet taip pat ir savo krovinius gabentų aplenkiant Baltijos šalis.

„Gandų lygyje formuluojama, kad tiesiog apiforminimui nepriimtų atvykstančių krovinių, o antras dalykas, kad kroviniai, išvykstantys iš Baltarusijos, nebūtų forminami per pasienio postus, kurie vestų į Lietuvą, Latviją ir Estiją. Kitaip tariant, kalbama ir apie atvykstančius ir apie išvykstančius krovinius“, – sakė jis.

Susisiekimo ministerija taip pat patvirtino šiuo metu dėl tokių ribojimų neturinti jokios oficialios informacijos.


Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video