V. Uspaskicho vanduo susuko galvas: vietiniai stebuklais netiki, bet iš parduotuvių stebuklingai išgaruoja (4)

Publikuota: 2021-01-11 Kategorija: Verslas
V. Uspaskicho vanduo susuko galvas: vietiniai stebuklais netiki, bet iš parduotuvių stebuklingai išgaruoja
V. Ščiavinsko nuotr. / Rokiškio gyventojai tikino, kad jų namus pasiekiantis vanduo ir taip geras, tik kas jį išperka aplinkinėse parduotuvėse?

„Va čia tai sveikata – antrą kartą šiandien kiemą šluoju“, – aiškino Rokiškio pakraštyje, Jūžintų gatvėje, gyvenanti moteris, čia pat pripažinusi, kad yra ragavusi Darbo partijos pirmininko, europarlamentaro Viktoro Uspaskicho išreklamuoto mineralinio vandens „Upas“.

Užteko politikui pasakyti, kad gerdamas šį vandenį žmogus pasveiks nuo koronaviruso arba įgis imunitetą.

Nors tas vanduo Rokiškio parduotuvėse parduodamas jau beveik metus, po tokių V.Uspaskicho žodžių praėjusių metų pabaigoje jie nedrįsta pripažinti, kad tiki stebuklais, bet vandenį perka. Nors V.Uspaskicho kalbomis apie gydantį vandenį susidomėjo Sveikatos apsaugos ministerija ir Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Europos Parlamentas (EP) politikui nė pirštuku nepagrūmos.

Nebent V.Uspaskichas „Upą“ pradėtų pardavinėti EP rūmuose.

Butelio kaina – aukštesnė

Nors atrodytų, kad Rokiškio mėsinės firminėje parduotuvėje turėtų būti prekiaujama tik mėsos produktais, lentynoje šeštadienį rikiavosi ir „Upo“ plastikiniai buteliai. Tik pardavėja paaiškino, kad litro butelių vandens belikę keturi, o pusės litro – pakuotė, kurioje yra 12 buteliukų.

Tie pusės litro buteliukai Rokiškyje brangesni nei kito mineralinio vandens, kainuoja po 0,55 euro. Bet tai dar nieko. Iš „Upo“ platintojų kituose Lietuvos miestuose galima išgirsti, kad už tokį buteliuką reikia pakloti ir pusantro euro, o pirkti – dvi pakuotes. Tik gerdamas vandenį 24 dienas žmogus esą pasveiks nuo koronaviruso arba įgis imunitetą pusmečiui. Jam praėjus gydymo kursą esą teks pakartoti.

Parduotuvės „Tauras“ pardavėja taip pat patvirtino, kad „Upą“ žmonės perka: „Kodėl – nežinau. Juk neklausi kiekvieno pirkėjo, ar jis taip gydytis ketina.“

Atrodytų, kad tokiomis stebuklingomis galiomis iš V.Uspaskicho lūpų apdovanoto vandens gavyba Rokiškyje turėtų virte virti. Tačiau pramoniniame rajone prie pastato Miškininkų gatvėje, apkabinėto „Upo“ stendais, tyla. Aplink gyvenantys žmonės tikino, kad gyvybės ženklų ten nėra jau kelios dienos. Čia yra 440 metrų gylio gręžinys, iš kurio trykšta tiek diskusijų sukėlęs vanduo.

Ragavo tik iš smalsumo?

Už kelių šimtų metrų nuo gręžinio gyvenanti moteris pripažino, kad Rokiškio mineralinis vanduo yra malonaus skonio. Tik ji girdėjusi, kad kad gamyba nutraukta, nes šalia įsikūręs automobilių servisas.

Kai pradėjo pumpuoti vandenį visi aplinkiniai gyventojai jo gavo paragauti už dyką. Pašnekovė sakė netikinti, jog jis išgelbėtų nuo viruso, nors sveikatai neturėtų pakenkti. Aplink yra ir daugiau versmių, iš kurių trykštantis vanduo taip pat skanus. Tik jai užtenka to, kuris, bėga iš čiaupo, kurio kokybe taip pat skųstis negalėtų.

Jūžintų gatvėje sutikta Laimutė Statkuvienė aiškino, kad vandens kelis kartus nusipirkusi iš smalsumo: „Vyras paprašė, nes kažkur girdėjo, kad V.Uspaskichas apie jį gerai kalba. Nežinau ar padės gelbėtis nuo koronaviruso. Dabar bet ką suvalgytum ar išgertum, kad tik juo nesusirgtum.“

Taip, arčiausiai gręžinio gyvenantys žmonės koronavirusu nesiskundžia, vilties ženklų teikia ir Rokiškio rajone, kur savaitės pabaigoje sirgo 568, o pasveiko 589 asmenys. Tačiau L.Statkuvienei atrodo, kad tai ne dėl „Upo“. Pasveikusiųjų yra daugiau visoje Lietuvoje.

Kita netoli gręžinio gyvenanti pensininkė, paklausta apie sergančiuosius koronavirusu kaimynus, aukštaičių tarme dėstė: „Par mum tai nesgirdi.“

„Baikite“, – nukirto Respublikos gatvėje sutikta Janina, paklausta apie „Upo“ gydomąsias savybes. Vis dėlto ji prisipažino, kad kai duktė parnešė iš parduotuvės butelį šio vandens, nors iš pradžių subarusi, bet stiklinę vis tiek įsipylusi.

Semia iš šulinio negailėdamas

„Geriu ne vandenį, o degtinę“, – šyptelėjo Rokiškyje gyvenantis Vladimiras Jakubovičius. Jo namai taip pat netoli gręžinio.

Jeigu V. Jakubovičiui vandens vis dėlto prireikia, kam pirkti kažkokį „Upą“, jeigu šulinyje puikiausias vanduo?

Skonis puikus, vanduo nekietas, tik, aišku, patogiau atsisukus čiaupą prisipilti nei semti iš šulinio lauke. Vis dėlto pensininkas šeštadienio vakarą žingsniuos prie šulinio, nes kurs pirtį. O joje – kaip be vandens?

Dar šulinio vandenį jis kiekvieną vasarą naudoja daržui laistyti. Išsemia iki dugno po keturis ar penkis kartus ir palaistytos daržovės puikiai auga.

Energetinis kodas – iš kinų?

V.Uspaskichas „Upą“ ne kartą vadino stebuklingu vandeniu, esą padedančiu įveikti COVID-19 ir suformuojančiu imunitetą.

Feisbuke vykusioje tiesioginėje transliacijoje jis dėstė: „Tai visai nauja receptūra. Iš kinų gavome šio viruso energetinį kodą ir sukūrėme struktūrizavimo aparatą, tunelį. Šis vanduo sukuria ląstelinį imunitetą ir paruošia organizmą kovai su COVID-19.“

Politiko žodžiais, sukurtą vandenį Lietuvoje jau geria apie tūkstantis žmonių, tarp jų – ir jo puspenktų metų anūkė, kuriai vanduo atstoja ir skiepus nuo dvidešimties ligų.

Tačiau VMVT nepatikėjo vandens galia ir praėjusių metų gruodžio 29-ąją, kaip rašo ši įstaiga, reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją ir sunerimusių vartotojų pranešimus, pradėjo tyrimą dėl galimai klaidinančios reklamos kampanijos, kurios metu vartotojams siūloma įsigyti vandens, neva padedančio apsisaugoti nuo COVID-19 arba gydytis jau susirgus koronavirusu.

Prisiminė net gręžinio istoriją

Tuo tarpu V.Uspaskicho politiniai priešininkai puolė ne ragauti vandens, o kapstyti, kam priklauso bendrovė „Lamikara“, Rokiškyje išgaunanti „Upą“.

Vardijo buvusius vadovus, skaičiavo akcininkus, neužmiršdami pridurti, kad mineralinio vandens verslas priklauso V.Uspaskicho vaikams.

Prisiminė net gręžinio istoriją. Vanduo iš gelmių Miškininkų gatvėje pradėtas pumpuoti ne taip seniai – 1991-aisiais, kai verslo ėmėsi vietiniai verslininkai, įkūrę bendrovę „Sartai“į. Deja, vietinis verslas nebuvo sėkmingas, o mineralinis vanduo, kuris turėjo vadintis „Sartai“, rinkoje taip ir nepasirodė.

Prieš keletą metų gręžinį įsigijo Trakuose registruota bendrovė „Lamikara“ ir buvo pradėjusi gaminti mineralinį vandenį „Vaiva“, tačiau ir šis neužkariavo nei Lietuvos, nei užsienio rinkos.

2019-aisiais mineralinio vandens gavybą iš gręžinio Rokiškyje pamėginta atgaivinti jau trečią kartą ir vėl to ėmėsi bendrovė „Lamikara“. Skirtumas tik tas, kad ji pakeitė savininkus.

Mineralinio vandens gamybos įmonė buvo modernizuota ir pradėtas gaminti mineralinis vanduo „Upas“. Tiesa, apie jį buvo girdėję nedaug vartotojų, kol apie jį praėjusių metų pabaigoje nepradėjo kalbėti V.Uspaskichas.

 

Arūnas Dumalakas, lrytas.lt

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video