V. Šapoka: dalies verslo liudijimų panaikinimas mažins šešėlį (4)

Publikuota: 2019-10-10 Kategorija: Verslas
V. Šapoka: dalies verslo liudijimų panaikinimas mažins šešėlį
Vilius Šapoka

Statybos, automobilių remonto ir auklių verslo liudijimų panaikinimas sumažins šešėlį ir leis sąžiningiau konkuruoti skaidriai dirbantiems verslininkams, teigia finansų ministras.

Anot Viliaus Šapokos, šios sritys pasirinktos todėl, kad jose fiksuojama didžiausia šešėlinė veikla – uždarbis yra didelis, tačiau sumokami maži mokesčiai.

„Šioje vietoje didžiausi piktnaudžiavimai. Pavyzdžiui, buvo daromi dideli statybos darbai arba reikšmingi, didelės aprėpties automobilių remonto darbai ir tiesiog kaip figos lapeliu prisidengiama verslo liudijimu. Nors pajamos būdavo reikšmingai didesnės, tačiau štai, žiūrėkite, verslo liudijimas, mokesčiai jau sumokėti“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministras. 

Pasak V. Šapokos, verslo liudijimų panaikinimas sąžiningiems verslininkams leis lengviau konkuruoti. 

„Diskusijose pamirštame vieną esminį aspektą. Kuomet kalbame apie šešėlį ir kalbame apie tuos, kurie moka mažai mokesčių, (....) pamirštame sąžiningus verslininkus, nes dėl dabartinės situacijos sunkiausia yra jiems, nes jiems sunku konkuruoti su tais, kurie slepia mokesčius“, – aiškino V. Šapoka. 

Anot ministro, panaikinus verslo liudijimus gyventojai galės vykdyti veiklą pagal individualios veiklos pažymą ir turės vesti pajamų bei išlaidų apskaitą.

„Tai labai paprasta veiklos forma, nė kiek nesudėtingesnė nei verslo liudijimas. Tačiau skirtumas – su verslo liudijimu mokesčiai sumokami į priekį, o su individualia veiklos pažyma – su metine pajamų deklaracija“, – sakė V. Šapoka.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą