UAB - paprastai tik popieriuje? Konsultuoja buhalteris (0)

Publikuota: 2021-10-21 Kategorija: Verslas
UAB - paprastai tik popieriuje? Konsultuoja buhalteris
Asociatyvi nuotr.

UAB yra viena dažniausiai pasirenkamų verslo formų. Nors įstatinis kapitalas nedžiugina nei vieno, tačiau kitos sąlygos, įskaitant ir mokestines lengvatas - dažnai tampa šio verslo pasirinkimo priežastimi.

Visgi UAB apskaita kaip ir jos steigimas - reikalauja smulkmenų įvertinimo. Žinoma, geriausia tiek vienus, tiek kitus darbus palikti specialistams, kurie leis ne tik padės pačius pirmus verslo žingsnius žengti drąsiai, tačiau taip pat ir pasirūpins, kad verslo puoselėjimas ateityje būtų neatsiejamas nuo tinkamos apskaitos. Apie tai kalbamės su buhalteriu.

UAB įstatinis kapitalas yra 2 500 eurų ir kai kuriems tai yra pats pirmas slenkstis, kurio nepavyksta peržengti”,- pasakoja buhalteris. “Visgi, surinkus reikalingą sumą - vėliau viskas yra kur kas paprasčiau”- priduria.

Svarbiausius pokyčius versle priima akcininkai, kurie yra verslo dalis, tai yra, verslo savininkai. Kuo daugiau žmogus turi akcijų - tuo jo balsas yra reikšmingesnis. Ne veltui dažniausiai vadovai stengiasi sau pasilikti bent jau 51 % akcijų, o kitas išparduoda taip siekdami įmonei kuo didžiausio turto, kuris bus skirtas veiklos puosėjimui.

UAB apskaita nėra labai sudėtinga. Buhalteriams, žinoma. Neturint patirties jos vesti - bus sunku. Galiausiai, įstatymai įpareigoja UAB apskaitos vedimo niuansus palikti savo sferos specialistams”- pasakoja buhalteris toliau.

Lietuvos statistikos departamento duomenys

Pagrindiniai UAB mokesčiai yra šie:

 1. Pelno mokestis – 15 %.
 2. Pridėtinės vertės mokestis – 21 %.
 3. Nekilnojamojo turto mokestis – 0,3 – 3 %.
 4. GPM – 15 %.
 5. Nedarbo socialinis draudimo mokestis – 1.31 % 
 6. Nelaimingų atsitikimų darbe draudimo mokestis 0.14 % – 1.4 %.
 7. Pensijų socialinis draudimo mokestis 8.72 % 
 8. Motinystės socialinis draudimo mokestis – 1.71 %.
 9. Ligos socialinis draudimo mokestis – 2.09 %.
 10. Privalomas sveikatos draudimo mokestis – 6.98 %. 
 11. Įmokos garantiniam fondui – 0.16 %.
 12. Įmokos Ilgalaikio darbo išmokų fondui – 0.16 %.

Mokesčių tikrai labai daug, tad be specialisto pagalbos, deja, nebus galima ne tik susitvarkyti su apskaita, tačiau taip pat ir sužinoti svarbiausių pokyčių, kurie reikalingi didesniem verslo našumui. Juk mokesčiai kinta, valstybė siūlo lengvatas, tad geras buhalteris padeda patiems pirmiems sužinoti apie atnaujinimus, kurie reikalingi verslo plėtotei.

Daugiau informacijos rasite čia: https://www.finorder.eu/uab-buhalterine-apskaita/

Užs. nr. 1497.

Dalintis naujiena

Sponsored Video