Tinkamiausios vietos namo statyboms pasirinkimas (0)

Publikuota: 2020-06-15 Kategorija: Verslas
Tinkamiausios vietos namo statyboms pasirinkimas
Namas

Nuosavi namai lietuviams dažniausiai yra gyvenimo svajonė ir galima pasidžiaugti, kad šiuo metu ji gana nesunkiai įgyvendinama. Juk mūsų tauta ir išsiskiria tuo, kad visoje Europos Sąjungoje yra pirmoje vietoje pagal nuosavų būstų skaičių tenkantį vienam žmogui. Tai – malonu, kadangi parodo, kad namai mums yra labai svarbūs. Jie siejasi su jaukumu, ramybe, šeima.

Žinoma, net ir pasirenkant žemės sklypą – vertinga pasitarti su specialistais. Daugiau naudingos info ir profesionalios konsultacijos laukia Jūsų https://www.architektugildija.lt/.

Namo statybos vietos pasirinkimas – jau tūkstančius metų.

Gali atrodyti, kad tik šiais laikais gyvenamųjų namų projektai yra taip sureikšminami. Tam samdomasi specialistus, kurie ne tik kuria namų projektus, tačiau ir aptariama – koks namas labiausiai tinkamas konkrečiame plote. Visgi, tai tikrai nėra naujiena, kadangi jau tūkstančius metų žmonės labai atsakingai rinkosi vietas, kuriose bus statomi namai. Juk pradėjus gyventi sėsliai – buvo tikimasi patvarumo bei ilgaamžiškumo.

Tinkamiausios namo vietos pasirinkimas yra vadinamas radiostezijos mokslu, kuriam reikia baigti specialias studijas. Žinoma, šiais laikais vertinami ne tik geografiniai rodikliai, tačiau ir fengšui bei kiti labiau dvasine būtimi, o ne mokslu paremti faktai. Visgi, svarbiausia, kad skyrus laiko – rasti tinkamiausią vietą tikrai pavyks. Geriausia – kartu pasitarti su namų projektuotojais. Išsakykite jiems savo idėją ir pagal poreikius – pasiūlys kokio tipo žemės sklypas labiausiai tinkamas jai realizuoti.

Namo statybos žaliojoje zonoje

Natūralu, kad renkantis žemės sklypą labai svarbiu kriterijumi tampa kraštovaizdis. Norima gyventi jaukiose aplinkose, lietuviai vis dažniau renkasi miškingas vietas. Tiesa, nepamirškite, kad kartu su mišku teks tenkintis ir gyvūnais, kurie gali lankytis Jūsų kiemuose, tad ne visada tai yra saugus pasirinkimas.

Taip pat aktyviai perkamos tokios vietovės, kurios vadinamos – energetiškai saugiomis. Dažniausiai žemės sklypą supa aukštumos, kalneliai, miškai. Šie objektai tarsi suteikia saugumo jausmą, taip pat padeda paprasčiau realizuoti savo svajonių namus.

Įvertinus vietą – ji aukštumoje ar lygumoje – reikalingas ir konkretus namo projektas. Įvertinti visus aplinkos poveikius yra labai svarbu, kadangi vienu atveju labiausiai tiktų vieno aukšto, o kitu atveju – dviejų aukštų namas. Štai šlaitų apsuptyje puikiai tiks dviejų aukštų plytinis namas, o lygiose vietose dažniausiai pasirenkami vieno aukšto karkasiniai namukai, kurie yra nedideli, jų statybos – greitos ir pigios.

Miesto ribos ir būsto galimybės

Žinoma, lygiai taip pat reikalingas aplinkos vertinimas ir planuojantiems namus miesto ribose. Taip pat, rinkitės tokią vietą, kuri nebus per daug tanki. Galiausiai, reikia vertinti ne tik „šiandieninį“ tankumą, tačiau ir kokia yra jo ateitis. Suprantama, kad miestuose kiekvienas žemės lopinėlis išnaudojamas kur kas labiau nei kaimuose, tačiau gyvenimas labai „apkrautose“ vietose – gali varginti.

Miestuose aktyviai statomi centrai iš kurių sklinda bloga energija (natūrali, dirbtinė), tad reikia pagalvoti, ar tai bus tinkama vieta gyvenimui (pavyzdžiui, radijo arba vandens bokštai). Galiausiai, prastas pasirinkimas sklypai, kurie yra arti aktyvių centrų, tokie, kurie yra judrūs, labai aktyvūs. Dažniausiai tenka susigyventi su garsais, o ne visiems tai pavyksta.

Svarbiausi niuansai

Tinkama vieta – pirmas žingsnis, antrasis – namų projektavimas, tad tiek vieną, tiek kitą darbą geriausia atlikti bendradarbiaujant su specialistais, kurie įvertins net ir pačias mažiausias smulkmenas.

Ką reikia dar apgalvoti renkantis sklypą namui?

  • Venkite tokių vietų, kurios yra greta tunelių, kelių, taip pat ir kapaviečių. Visos jos nuteiks
  • Taip pat nereikėtų rinktis tokio sklypo, kuris labai arti nuokalnės, arba labai arti vandens telkinio, kuris pavasario metu gali pakilti.
  • Žinoma, reikia vertinti judėjimo mazgus. Ypač tokiu atveju, kai greta yra traukinių bėgiai.
  • Taip pat pasidomėkite komunikacijomis, kurios yra tiestos iš sklypo.

Sklypo pasirinkimas – laiko ir dėmesio reikalaujantis darbas, tačiau jo skirti – verta. Tuomet pats pirmas žingsnis nuosavų namų link bus atliktas tinkamai.

 

Užs. 1035.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą