Subsidijų darbuotojams mokėjimo tvarka (1)

Publikuota: 2020-03-31 Kategorija: Verslas
Subsidijų darbuotojams mokėjimo tvarka
Rokiškio Sirena nuotr. / Pinigai

Seime antradienį pristatytos kelių įstatymų pataisos, numatančios mokėti šiek tiek didesnes subsidijas karantino metu darbo vietas išlaikantiems darbdaviams. Seimui siūloma kiek pakeisti anksčiau priimtą mokėjimo tvarką – dabar darbdaviai būtų skatinami labiau prisidėti patys, tuo pačiu didėtų ir valstybės parama.   

„Dabar paskata darbdaviui yra daugiau prisidėti prie darbuotojo, atitinkamai didinant valstybės indėlį“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.  

Dėl jų Seimas balsuos vėliau antradienį, apsvarsčius komitetuose.   

Dabar siūloma darbdaviams ekstremalios situacijos ar karantino metu paskelbusiems prastovą ir jos metu išlaikantiems darbo vietas, mokėti 70 proc. darbuotojų atlyginimo subsidijas, bet ne daugiau kaip 1,5 minimalios algos (910,5 euro iki mokesčių arba 656 eurus „į rankas“).

Tokia išmoka būtų skiriama, jeigu darbdavys sutiktų ir pats mokėti 30 proc. algos ir bent šešis mėnesius po karantino pabaigos išlaikyti darbo vietas. 

Jei darbdaviai nenorėtų mokėti 30 proc. dalies, jie gautų 90 proc. subsidijas, o 10 proc. turėtų skirti patys. Tačiau šiuo atveju maksimali subsidija siektų vieną MMA (607 eurai iki mokesčių arba 437 eurai „į rankas“), o darbo vietas jie turėtų išlaikyti bent tris mėnesius.  

Subsidijų negautų darbdaviai, atleidę darbuotojus savo iniciatyva be jų kaltės arba išleidę neapmokamų atostogų darbuotojo prašymu. 

Anksčiau Seimas darbdaviams buvo numatęs dviejų rūšių subsidijas: 60 proc., bet ne daugiau kaip 1 MMA  – įmonėms, kurių veikla tik apribota, ir 90 proc. – įmonėms, kurių veikla visiškai sustabdyta.

Ministras L. Kukuraitis nurodė, kad subsidijoms iš valstybės biudžeto reikės 370 mln. eurų, dar 36 ml. eurų – savarankiškai dirbantiems – jiems išmokos sieks minimalių vartojimo poreikių dydį – 257 eurus per mėnesį. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą