Spausdinimo ir reklamos rinkos raida 2020 metais (0)

Publikuota: 2020-10-30 Kategorija: Verslas
Spausdinimo ir reklamos rinkos raida 2020 metais
iprint.lt nuotr. /

Trečias XXI a. dešimtmetis prasidėjo taip kaip negalėjo tikėtis nė vienas. COVID-19 pandemija ir jos poveikis pasaulio verslui privertė mus sustoti ir suvokti, kad status quo nebėra, gamta gali pakeisti bet ką. Tai taip pat leido mums pripažinti, kad pokyčių akivaizdoje galime būti atsparūs ir išradingi, ieškoti sprendimų, kurie suteiktų galimybių atsigauti ir kurti ko anksčiau niekada nedarytume. 

Skaitmeninės gamybos spausdinimo kryptis 

Pasak „Smithers Pira“, 2019 m. visame pasaulyje buvo pagaminta apie 49 trilijonai A4 formato spausdintų puslapių. Tikimasi, kad šis metinis puslapių kiekis išliks toks pat iki 2024 m. Skaitmeninių spausdintuvų gamyba 2019 m. buvo 17% didesnė nei 2018 m. ir buvo tikima kad iki 2024 m. ji išaugs iki 21%. 

Skaitmeninis spausdinimas suteikia pigesnius ir efektyvesnius būdus komerciniams spaudos darbams gaminti. Biuro įrangos gamintojai pristatė įvairius skaitmeninius lapų gamybos spausdinimo įrenginius. Nuolatos auga ir plačiaformačių gamintojų siūlomų įrenginių linija, siūlanti nepertraukiamo tiekimo, etikečių ar skaitmeninės pakuotės spausdinimo įrangą. Tai atspindi besiplečiančias skaitmeninės transformacijos galimybes tradiciškai analogiškose komercinės ir pramoninės spaudos rinkose. 

Skaitmeniniai lapiniai spausdintuvai ir jais gaminama produkcija 

Lapinės skaitmeninės gamybos įrangos galimybės ir toliau didėja. Patobulinus aparatus atsirado galimybė spausdinti iki 400 gsm storio popieriaus. Tai praplečia produkcijos diapazoną: visa smulki pakuotė, aplankai, įmautės, kalendoriai gali būti pagaminti ant žymiai įvairesnių medžiagų. Kai kurie nauji modeliai turi įmontuotus spaudos kokybės matavimo spektrofotometrus užtikrinančius  automatišką spalvų korekciją spausdinimo metu. Taip užtikrinama pastovi ir vienoda spaudų kokybė. Dar daugiau spausdintuvai gali spausdinti pailgintus lapus iki 66 cm. ilgio, taip sukuriant galimybes atspausdinti knygų viršelius, banerius, įmautes ar pailgintas kartonines dėžutes. 

Skaitmeniniai plačiaformačiai spausdintuvai ir jais gaminama produkcija 

Didelio formato skaitmeniniai spausdintuvai yra pakankamai universalūs, yra sukurti spausdinti ant įvairių media laikmenų, popieriaus, plėveles, tento, plastiko, banerio. Jie gali spausdinti tokius spaudinius, kuriuos paskui galima naudoti patalpų iškabose, dideliuose plakatuose ir reklaminėse lentose tiek lauke, tiek patalpų viduje. Patobulinta rašalų UV pagrindu spausdinimo savybės lemia itin kokybišką ir ryškų detalių perteikimą spausdinant lipnias etiketes, lipdukus. Tokie lipdukai puikiai gali būti klijuojami bet kur: ant pakuočių, transporto lauko reklaminių arba informacinių stendų. Nors UV spauda nėra ekologiška, tačiau jos atsparumas išorės poveikiui ir nublukimui nuo saulės tokią rašalų rūšį leidžia panaudoti lauko sąlygomis arba automobilių apklijavime, kur ekologiškumas nėra itin svarbus ir būtinas. 

Ekologiškos spaudos poreikis didėja su kiekvienais metais. Vakarų Europoje tai yra populiariausia tendencija. Lietuvoje mes tai pastebime lygiai taip, nes mes kaip visuomenė modernėjame ir suprantame, kad norime ekologiškesnių sprendimų interjere ar sąlytyje su oda.

Tam sukurta ekologiškų latekso tipo rašalų sudėtis, kurią sudaro pigmentas, klijai ir vanduo naudoti bet kur, tiek lauko, tiek vidaus sąlygomis. Tokiais rašalais spausdinantys spausdintuvai HP gali gaminti bet kokią produkciją: lipdukai, plakatai, etiketės, nuotraukos ant drobės, foto tapetai, tentai, šviesdėžiniai įdėklai ir t... 

Gaminiai pasižymi pirmiausia ekologiškumu, spauda pakankamai atspari aplinkos poveikiui, jos nebūtina laminuoti, dažas elastingas, todėl puikiai tinka automobilių apklijavimui su spauda. Lipdukai ar lipnios etiketės neturi jokio dažų kvapo, tai reiškia komfortiška naudoti bet kokiomis sąlygomis. 

Apžvalga 

Reklaminių produktų užsakymų augimas šiais metais neišvengiamas, lygiai taip pat kaip ir daugelio kitų sektorių. Stabilumas baigėsi, pokyčiai būtini ir rinka privalo privalo prisitaikyti, reaguoti ko klientams reikia per pandemiją, skydeliai, informacinės lentos, apsauginiai stendai darbo vietoms, įspėjamieji lipdukai, lipnios etiketės visai tai kažkiek kompensuos nuostolius, atsiradusiu dėl kritusių kitų pardavimų. Spausdinimo paslaugos tikrai suteikia tų galimybių. Nesvarbu, ar prekiautojas galvojo tik apie įėjimą į tą rinką, ar jau dalyvauja toje rinkoje, naujas verslas ir augimas, kurį siūlo spaudos, reklamos gamyba. 

Daugiau žinių apie spaudos ir reklamos gamyba rasite iPrint.lt 

 

Užs. nr. 1173.

Dalintis naujiena

Sponsored Video