Seimas linkęs nuo 2022-ųjų gegužės drausti prekybininkams viešai eksponuoti tabako prekes (0)

Publikuota: 2020-06-18 Kategorija: Verslas
Seimas linkęs nuo 2022-ųjų gegužės drausti prekybininkams viešai eksponuoti tabako prekes
Rokiškio Sirena nuotr. / Seimas linkęs nuo 2022-ųjų gegužės drausti prekybininkams viešai eksponuoti tabako prekes

Seime liko paskutinis balsavimas dėl draudimo mažmeninės prekybos vietose viešai eksponuoti tabako gaminius bei su jais susijusias prekes.

Taip pat parlamentarai ketina nustatyti specialius reikalavimus atskiroms tabako gaminių parduotuvėms bei kitose prekybos vietose esantiems rūkalų skyriams.   

Parlamentarai ketvirtadienį apsvarstė tokias Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas ir joms pritarė. Galutinis balsavimas planuojamas iki Seimo vasaros atostogų.    

Seimas linkęs leisti prekybininkams viešai eksponuoti tabako gaminius tik specializuotose parduotuvėse ir skyriuose, tačiau ten būtų draudžiamas šių gaminių eksponavimas išorinėse vitrinose ar pro kitus išorinius šios parduotuvės ar skyriaus įrenginius.  

Seimas atmetė liberalo Eugenijaus Gentvilo siūlymą draudimo eksponuoti tabako gaminius netaikyti prekybos vietose, kurių plotas neviršija 60 kvadratinių metrų.  

Tačiau Seimas pritarė „valstiečio“ Jono Jaručio siūlymui pataisų įsigaliojimą nukelti į 2022 metų  gegužę, kaip siūlė Vyriausybė: už tai balsavo 65 Seimo nariai, prieš – keturi, o susilaikė 29.  

Sveikatos ministras Aurelijus Veryga pažadėjo teiksiąs pataisas, kad data būtų paankstinta.  

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą