Savarankiškai dirbantiems žadamos 100 proc. GPM subsidijos (0)

Publikuota: 2021-02-10 Kategorija: Verslas
Savarankiškai dirbantiems žadamos 100 proc. GPM subsidijos
Rokiškio Sirena nuotr. / Pinigai

Individualiai ir pagal verslo liudijimus dirbantiems gyventojams planuojamos naujos subsidijos – jos galės siekti 100 proc. 2019 metais sumokėto pajamų mokesčio, sako ekonomikos ir inovacijų ministrė.  

„Jos dydis bus susietas su sumokėtais mokesčiais 2019 metais, su sumokėtu gyventojų pajamų mokesčiu“, – trečiadienį Seimo Biudžeto ir finansų bei Ekonomikos komitetų bendrame posėdyje pranešė Aušrinė Armonaitė.  

„Planuojame, kad 100 proc. tos išmokos dydis galėtų būti. Tai pakankamai dosni suma, jeigu pavyko sumokėti mokesčius“, – pridūrė ji. 

Ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis informavo, kad savarankiškai dirbantiems subsidija bus vienkartinė, o jos „grindys“ sieks 200 eurų.   

„Buvo galvojama ir apie didesnes grindis, bet tai išplečia labai finansų poreikį šitokiai priemonei. Tai teko į tai atsižvelgti“, – Ekonomikos komitete trečiadienį aiškino jis. 

Naują subsidiją, pasak viceministro, galės gauti gyventojai, kurie individualiai ar su verslo liudijimu bus dirbę ne trumpiau kaip tris mėnesius per pastaruosius metus, o jų pajamos iš kitokios veiklos per metus neviršys 12 minimalių algų (7284 eurų).  

„Ji iš esmės orientuota į tuos, kuriems savarankiška veikla yra pagrindinė“, – teigė jis.  

A. Armonaitės teigimu, naujas subsidijas jau vasarį pradės skirstyti Valstybinė mokesčių inspekcija.  

Pasak ministrės, 260 eurų subsidija, kurią savarankiškai dirbantiems žmonėms dabar moka Užimtumo tarnyba „nėra tos lėšos, už kurias galima išgyventi neturint santaupų“. 

V. Jurgutis pabrėžė, kad 260 eurų subsidija savarankiškai dirbantiems ir toliau išliks. 

Sprendimą dėl tokios paramos nukentėjusiam verslui turės priimti Vyriausybė.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video