Registrų centras: daugėja duomenis apie save pateikusių įmonių (0)

Publikuota: 2021-09-17 Kategorija: Verslas
Registrų centras: daugėja duomenis apie save pateikusių įmonių
Rokiškio Sirena nuotr. / Registrų centras

Įmonės ir organizacijos šiemet toliau aktyviai teikia duomenis Registrų centrui apie savo dalyvius – akcininkus, dalininkus ar narius. Registrų centro tvarkomoje Juridinių asmenų dalyvių informacinėje sistemoje (JADIS) šiuo metu jau yra sukaupta duomenų apie daugiau kaip 150 tūkst. juridinių asmenų.

Duomenis apie savo akcininkus, dalininkus ar narius į JADIS turi teikti uždarosios akcinės bendrovės, mažosios bendrijos, viešosios įstaigos, žemės ūkio bendrovės, kooperatinės bendrovės, labdaros ir paramos fondai (kurie yra nevyriausybinės organizacijos), tikrosios ūkinės bendrijos ir komanditinės ūkinės bendrijos, teigiama Registrų centro pranešime.

„JADIS esančiais duomenimis aktyviai naudojasi įvairios valstybės ir savivaldybių įstaigos, kurių veikloje sistemoje esantys duomenys yra gyvybiškai svarbūs sprendimų priėmimui. Duomenimis taip pat gali naudotis žiniasklaidos priemonės, nušviečiančios visuomenėje aktualias temas. Taigi, JADIS esanti informacija prisideda prie skaidrumo didinimo ir efektyvaus valstybės institucijų darbo, užtikrinant pinigų plovimo prevenciją“, – pranešime sakė Registrų centro JADIS skyriaus vadovas Linas Šaulinskas.

Šiuo metu JADIS yra duomenys apie beveik 120 tūkst. uždarųjų akcinių bendrovių akcininkų ir beveik 30 tūkst. mažųjų bendrijų. L. Šaulinsko teigimu, šių dviejų teisinių formų juridiniai asmenys duomenis į JADIS teikia pavyzdingiausiai – informaciją apie save yra pateikusios daugiau nei 9 iš 10 uždarųjų akcinių bendrovių ir mažųjų bendrijų.

Pastaruoju metu palyginti sparčiai augo duomenis apie savo dalininkus pateikusių viešųjų įstaigų skaičius. Šiuo metu JADIS galima rasti informacijos apie maždaug 7,5 tūkst. viešųjų įstaigų dalininkų, arba apie du trečdalius tokią prievolę turinčių viešųjų įstaigų.

Suaktyvėjimas pastebimas ir tarp žemės ūkio bendrovių ir kooperatinių bendrovių, kurioms prievolė teikti duomenis apie savo dalyvius įsigaliojo nuo 2019 metų pradžios. Šiuo metu duomenis apie save yra pateikę daugiau kaip pusė žemės ūkio bendrovių (iš viso 343, arba 54 proc.) ir beveik pusė (258, arba 49 proc.) kooperatinių bendrovių.

Neseniai įdiegti JADIS pakeitimai sudarė galimybę duomenis apie save pateikti dar trijų teisinių formų juridiniams asmenims: labdaros ir paramos fondams, kurie yra nevyriausybinės organizacijos, tikrosioms ūkinėms bendrijoms ir komanditinėms ūkinėms bendrijoms.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video