Rajono įmonių bankrotai dar nešluoja (2)

Publikuota: 2020-11-16 Kategorija: Verslas
Rajono įmonių bankrotai dar nešluoja
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Pinigai.

Rajono savivaldybės tinklalapyje teigiama, kad 2020 m. pradžioje rajone buvo 659 veikiantys verslo objektai. Pastaraisiais metais jų skaičius augo: 2018 m. jų būta 618, 2019 m. – 640. Šie metai šalies ūkiui ir verslui buvo ir yra sunkūs. Kaip sunkumai paveikė rajono įmones?

Oficialus šaltinis apie rajono įmonėms vykdomas ir baigtas bankroto procedūras yra Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba prie Finansų ministerijos. Jos svetainėje skelbiama, kad 2020 m. buvo pradėtos bankroto procedūros šešiems verslo subjektams: spalį – UAB „Selonia“ ir UAB „Gremona“, liepą – MB „Agrožalias“, sausį – Dianos Kavaliauskienės individualiajai įmonei, taip pat individualiajai įmonei „Slanandrasׅ“ ir UAB „2D Group Lt“.
Viso šiuo metu bankroto procedūra vykdoma šešiolikai rajono verslo subjektų. Kai kuriems jų ši procedūra pradėta 2017 m.
Šiemet bankroto procedūros baigtos taip pat šešioms rajono įmonėms: UAB „Agrodurpės“, individualiajai įmonei „Alvares Lt“, Rolando Petrulio individualiajai įmonei, UAB „Tsudan“, MB „Dirforma“ bei MB „Inforema“. Šios įmonės išregistruotos šiemet.
Bankroto procedūra joms truko vienerius-dvejus metus. Viso departamento pateikiamame sąraše – jau 102 bankrutavusios rajono įmonės.
Įdomu tai, kad ne visos rajone veikiančios įmonės, kurioms pradėta bankroto procedūra, patenka į mūsų rajono sąrašą. Pavyzdžiui, Juodupės fabrikas, kurį sunkumai kamuoja jau ne vienerius metus. Jį valdančiai bendrovei UAB „Lanalita“ šių metų sausį pradėta bankroto procedūra. Ši įmonė registruota Kaune.
Bankrutuoti gali ne tik juridiniai, bet ir fiziniai asmenys. Šiuo metu vykdoma bankroto procedūra penkiems rajono gyventojams. Šiemet tokią procedūrą pradėjo vienas asmuo.
Baigti bankroto procedūrą pavyko trims asmenims, dviems iš jų – šiemet.
Įdomu tai, kad šis procesas trunka maždaug 5-erius metus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video